Nors vos tik atsiradus mobiliesiems telefonams niekas negalvojo, kad po kelerių metų mobilusis telefonas zvimbs ir kiekvieno pradinuko kuprinėje, dabar mobiliųjų telefonų istorija yra puikus pavyzdys, kaip sukūrus prekę buvo sukurta ir jai paklausa. O su paklausa, ir pasiūla tik didėjo. Taigi, mobilieji telefonai yra nepaprastai sėkmingas išradimas, kuris tapo būtinas kone kiekvienam civilizuotam žmogui. Pagalvokite, ar pažįstate ką nors, kas neturėtų telefono? Surasti tokių žmonių bus sunku. Kai kuriais atvejais, mobilieji telefonai nėra suteikiami vaikams, ir tai būna pačių tėvų sprendimas – neduoti vaikui telefono. Gal ir gerai, o gal ir blogai. Pasvarstykime apie keletą už ir prieš, kada vaikams yra suteikiami mobilieji.
Ar saugu eiti su telefonu į mokyklą?
Pagrindinis klausimas, kurį kelia tėvai bei mokytojai – ar vaikui saugu į mokyklą neštis tokį brangų daiktą kaip mobilųjį telefoną? Atsakymas paprastas. Ne kiekvienas telefonas yra brangus. Tad geriau pradinukams ir vaikams kitiems mažiems duoti pačius pigiausius, paprastus telefonus. Taip iškart dings rizika, kad jie vaikščios po visą pasaulį atvirai demonstruodami savo bejėgiškomis rankutėmis laikomą prabangų išmanųjį. Kita vertus, jeigu kas nors atiminės iš vaikų telefonus, tai net nesvarbu, kad tas vaikas telefoną turėtų. Jeigu ir neturės, vis tiek bus sustabdytas ir turės išversti kuprinę. Tad iš esmės, tai pačios rizikos fakto labai nekeičia.
Ar gerai vaikui neturėti ryšio priemonės?
Tėvai, kurie yra užsiėmę, ir ne visada gali iškart iš mokyklos pasiimti vaikus, patvirtins, kad yra labai gerai, jeigu vaikai turi telefoną. Kad ir patį prasčiausią. Tuomet ryšio priemonė leidžia susisiekti su vaiku, sužinoti, jeigu šis kažkur užtruks arba grįš anksčiau. Tai paprasčiausiai leidžia lengviau sekti vaikus ir sužinoti, kur jie eina bei, ką jie daro.
Pramogos ir naudingi dalykai telefone
Dar atsižvelgti verta ir į tai, kad mobilieji telefonai nėra tik ryšio priemonės. Šiais laikais juose telpa visas pasaulis. Tai ir nuotraukos, ir filmavimas, ir muzika, ir žaidimai. Tad tėvai turi nukreipti vaikus tinkama linkme ir į telefoną verčiau diegti tokias programėles, kurias jie norėtų, jog vaikai naudotų. Tai galėtų būti ir visokios programėlės, skirtos mokslams, arba fizikos dėsnių suvokimui. Žaidimai taip pat galėtų būti tokie, kurie geriausiai lavina atmintį, loginį mąstymą. Tačiau nereikėtų apkrauti telefono žaidimais, kurie skatina smurtą ar kitus blogus dalykus.