Apsaugos gamtoje: nuo saulės ir vabzdžių

Keliaukite baidarėmisPlaukiant baidare, pavojai gali tykoti ten, kur nesitikite. Štai kvedarnosbaidares.lt pasiūlys jums puikių valčių ir maršrutų, tačiau kai kuriais saugumo aspektais pasirūpinti turėsite patys. Žmonės kiekvieną vasarą važiuoja į ligoninės priėmimus dėl tų pačių problemų, patirtų gamtoje, nepakankamai savimi pasirūpinus. Būkite tie, kurie savimi pasirūpina.

Saulės smūgis

Saulės smūgis – tai dažna priežastis, kodėl žmonės susigadina atostogas karštos vasaros metu. Nors ir sunku patikėti, kad šią vasarą kažkuriuo metu bus iš tiesų pagaliau šilta ir bus įmanoma tos saulės išvis kažkurpamatyti, tačiau šiaip jau ji vis tiek visada pasirodo, ir net esant vėsesnei temperatūrai ar pučiant šaltam vėjui, ji lygiai taip pat stipriai skleidžia savo spindulius. Saulės smūgis gaunamas į smegenis, kada saulės labai daug tiesioginių spindulių atsimuša žmogui į galvą. Tikėtina, kad plaukiant baidare taikysis į jūsų viršugalvius nemažai saulės strėlių, todėl galvą nuo jų giedrą dieną būtina saugoti. Kaip? Pirmiausia, reikia dėvėti apsauginę kepurę su snapeliu, kuri dar ir palengvins regėjimą. Taip pat, jeigu saulė tikrai labai kaitri ir yra karšta, kepurę vis reikėtų susišlapinti, kad iš jos natūraliai garuotų drėgmė, galva vėstų.

Perkaitimas saulėje

Svarbu ir rūpintis viso kūno apsauga nuo perkaitimo. Vieni žmonės, gavę saulės smūgį, labai surizikikuoja savo smegenų iškepimu, gali turėti net labai didelių smegenų pažeidimų, netgi mirti. Tada skauda galvą, sukasi galva, galima vemti. Kiti patiria ir viso kūno šiluminį smūgį, perkaitimą. Tuomet gali būti pažeisti įvairūs kūno organai. Kad taip nenutiktų, reikėtų stengtis vis papulti į pavėsį, vartoti daug vandens, taip pat nepamiršti ir minėtosios saulės kepurės. Kad nebūtų labai nusvilę pečiai ir kitos kūno vietos, reikėtų naudoti apsauginius kremus. Jie ne tik apsaugos nuo odos nusilupimo nusvilus, bet ir nuo kenksmingų aktyvių UV saulės spindulių.

Erkės

Miškuose gyvena erkės. Geriausia yra nuo erkių pasiskiepinti. Gyvename Lietuvoje – miškų šalyje, kur erkių yra labai daug. Gali gauti erkę bet kokiu metu gyvenime ir nuo jos labai nukentėti susirgęs Laimo ar erkinio enceflitoliga. Todėl reikia skiepytis. Jeigu to nepadarėte, tada galite išsipurkšti specialiu purškalu, kurio erkės labai nemėgsta ir dėl to nekanda. Uodai čia jau tampa tik kosmetine problema, nes nepavojinga sveikatai. Tačiau, kita vertus, vakare atvėsus jų gali būti tiek daug, kad kils didelis diskomfortas, dėl to būtina purkštis aerozoliu specialiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *