Ar gausite paskolą, dirbdami pagal individualią veiklą?

Kartais paskolos dirbantiems pagal individualią veiklą gal būti išduodamos ne taip paprastai kaip tiems, kurie dirba paprasčiau, turi samdomo darbo sutartį. Net jeigu iš tiesų turite didesnes pajamas negu tie, kurie dirba pagal sutartis, gali būti, kad pinigų ne būtinai uždirbsite pakankamai, kad gautumėte norimas sutartis. Tai labiau galios žmonėms, galvojantiems apie nuosavo būsto statymą ar pirkimą, nes būtent būsto paskolos suteikiamos sunkesnėmis sąlygomis, o štai greitiesiems kreditams tiks ir IVP pajamos.

Namo statybas teko atidėti

Paskolos geromis sąlygomisNamo statybas planavęs ir didžiausia gyvenimo svajone jas laikęs Andrius sako, kad jam teko jas atidėti dėl to, kad negavo paskolos, kaip iš pradžių planavo. „Kažkuriuo metu supratau, kad mano gyvenime trūksta vieno dalyko: nuosavų namų. Nenorėjau tam paskirti viso gyvenimo, kad dirbčiau iš visų jėgų ir turėčiau visą laiką stengtis didinti tas pajamas, tačiau daugiau galvojau apie tai, kad kažkada, anksčiau ar vėliau, vis tiek reikės ruoštis toms namo statyboms. Taigi, ėjau į banką dėl būsto paskolos, nors jau turėjau sukaupęs ir pradiniam didesniajam įnašui“, – sako jis. Tačiau paaiškėjo, kad tais metais, nors jau buvo susiradęs statybininkus, jis savo paskolos negavo. Ir tai jam sukėlė didelį nusivylimą ir liūdnesnį. Paaiškėjo, kad nors jis ir gauna didelę programuotojo algą, tačiau negali uždirbti taip, kaip norėtų, tiesiog dėl to, kad neturi kitokios darbo sutarties negu esama.

Sąlygos sudarytos sunkesnės

Kaip sako Andrius, norint gauti paskolą dirbantiesiems pagal individualią veiklą, automatiškai sudaromos kur kas sunkesnės sąlygos. Kadangi paaiškėja, jog tenka atitikti kiek kitokius reikalavimus. Pavyzdžiui, jeigu dirbi pagal darbo sutartį, pakanka vienerių gražiai tavo finansinėje ataskaitoje atsispindinčių uždarbio pinigų, kurie vėliau leistų gauti norimą paskolą. O štai tiems žmonėms, kurie dirba pagal individualią veiklą (IVP), tenka dirbti šiek tiek kitaip ir gauti pajamas per dvejus metus. Toks laikotarpis būna traktuojamas kaip pakankamas finansiniam atsakingumui ir pajėgumui įrodyti. Jeigu taip dirbti tik metus – paskolos dar negauni.

Jeigu dirbi ir uždirbi – anksčiau ar vėliau gausi

Tačiau reikėtų negalvoti, kad dirbantieji pagal individualią veiklą yra labai diskriminuojami, ar kad jie negali gauti paskolos. Jeigu tikrai dirbti, tikrai uždirbti – anksčiau ar vėliau gausi ją. Svarbiausia – neslėpti mokesčių, nes būtent jų deklaracija leidžia pasakyti, kiek tu sumokėjai iš tikrųjų ir pagal tai paskaičiuoti paskolos galimybę.

1 komentaras “Ar gausite paskolą, dirbdami pagal individualią veiklą?

  1. Tikrai taip, reikia bent 2 metu deklaraciju, rodanciu pajamas pagal individualia veikla. Zinoma, paprasciausia visa dokumentacija sutvarko paskolu tarpininkai jei paskaiciuoji, kad tavo gaistamas laikas visu paskolos niuansu issiaiskinimui yra brangesnis, gal verta pagalvoti apie tokia paslauga. Sumokesi, bet laika, kuri skirtum lankymuisi kredito istaigose, galesi skirti pinigams uzdirbti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *