Dantų pastų įvairovė

Laumes produktaiKiekvieno žmogaus diena turi prasidėti bei vakaras baigtis su viena svarbiausių higienos procedūrų – dantų valymu. Dantų valymas atsakingas ne tik už švarią bei gaivią, tačiau ir už sveiką šypseną. Šiandien turime nemažą dantu pastos alternatyvų pasirinkimą, įvairiausių gamintojų bei skirtingų paskirčių dantų pastų, todėl dažnai galima nesunkiai pasimesti tokioje gausoje pasirinkimų. Nutarėme išskirti pagrindines šiandien siūlomų dantų pastų rūšis bei trumpai atkreipti dėmesį į tai, ką svarbiausia apie jas žinoti.

Ką rinktis?

Didžioji dauguma dantų pastų sudaro būtent dantu pastos suaugusiems žmonėms, kurias vaikai gali naudoti nedideliais kiekiais. Suaugusiųjų dantų pastose visada galima rasti fluorido, kuris yra pagrindinis elementas, apsaugantis nuo karieso. Karieso tikimybė su amžiumi vis auga, todėl suaugusieji turėtų atsižvelgti į tai, jog dantų pastose privalo būti fluorido. Be abejo, kaip ir daugima kitų dantų pastų, jų tikslas ne tik apsaugoti nuo karieso, tačiau ir išvalyti apnašas bei sumažinti jų atsiradimo tikimybę.

Gan populiarios šiuo metu yra dantu pastos rūkantiems žmonėms. Rūkantys žmonės dažnai kenčia nuo pageltusių dantų bei dėmelių ant jų, kurios atsiranda ten, kur nėra gerai nuvalytos apnašos. Tokiose dantų pastose yra intensyvesnis kiekis valomųjų medžiagų, kurios panaikintų rūkymo dėmeles, tačiau reikia nepamiršti, kad dažnai tokias pastas vartojant ilgą laiką dažniausiai neišvengiamas emalio nutrynimas.

Šiandien populiarumo višūnėje karaliauja balinančios dantu pastos, kurias naudoja tiek suaugusieji, tiek rūkantieji, tiek ir jauno amžiaus žmonės. Mat su amžiumi dantys praranda savo šviesą spalvą ir pradeda gelsti, todėl balinančios dantu pastos gali šiek tiek sulėtinti šį procesą. Žinoma, jos nėra tokios efektyvios kaip kad dantų balinimas pas odontologą, tačiau įtakos tikrai turi.

Tikriausiai kas antro žmogaus vonioje rasime jautriems dantims skirtą dantų pastą. Mat su amžiumi kiekvieno žmogaus dantys ne tik greičiau keičia savo spalvą, tačiau ir yra linkę pajautrėti. To priežastis yra dantenų traukimasis, todėl dantų šaknys kur kas jautriau reaguoja į aplinką. Rekomenduotina naudoti ne tik jautriems dantims skirtą dantų pastą, tačiau ir minkštą šepetėlį.

Na ir žinoma, natūralumo ieškantys žmonės dažnai ieško natūralių dantų pastų, kurių pasiūla paskutiniu metu nemažai išaugo. Tai žolelių pagrindu sukurtos dantų pastos, tačiau svarbu atkreipti dėmesį, jog juos būtų fluorido, kuris apsaugo nuo karieso.

1 komentaras “Dantų pastų įvairovė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *