Dažytojo gyvenimo tempas

Kai jums reikia nusidažyti automobilį, kai norite tai daryti patys savo garaže, tada pasidaro aktualu kompresoriai nuomai. Dažniausiai tada šį sunkų daiktą parsitempiate namo (nes kompresoriai yra nemaži), o tada visą savaitgalį dažote mašiną. Jeigu mokate tai daryti, jeigu darote ne pirmą kartą, tai jau turite patirtį ir gana greitai jį nudažote. Jeigu čia būna jūsų pirmasis bandymas, tuomet stengiatės dažyti kažkaip pagal instrukcijas, o galiausiai nieko nesigauna. Tačiau kaip gyvena profesionalūs dažytojai? Kalbamės su vienu jų.

Sakykite, ką naudojate darbe kaip priemones: ar būna svarbiau kompresoriai nuomai, ar turite savo, ar perkate teptukus, ar naudojate flakonėlius?

Kompresorius dažymuiViskas, ką išvardinote, būna man reikalinga. Didžiausias detales, patį kėbulą, dažau neišsiversdamas be tokio įrankio kaip kompresorius. Tikrai labai geras išradimas yra kompresoriai ir be jų automobilių dažytojas neįsivaizduoja kasdienybės. Taip kaip dailininkas be teptuko ar batsiuvys be adatos. Mažesnes detales kartais galima nupurkšti tiesiog su flakonėliu, nors tai būna nelabai efektyvu, kadangi tuo metu patys dažai kainuoja brangiau. O su teptuku dažyti tenka tokius jau tiesiog tik taškelius ar tik įbrėžimus, jeigu kažkas kažkur išlenda negero.

Ar jaučiate žalingą poveikį sveikatai, kai dirbate su tokiu dideliu kiekiu dažų?

Žinau, kad mano darbo aplinka nėra pati sveikiausia, bet tikrai žinau, kad žmonės ir labiau kenksmingose dirba. Aš, pavyzdžiui, kai taip dirbu, tai naudoju ir dujokaukę, ir labai stiprius respiratorius, ir kostiumą deduosi, nepraleidžiantį dujų. Kartais būna juokinga, nes pasižiūriu į save ir atrodau kaip kosmonautas arba kaip kažkoks išminuotojas, einantis nukenksminti Černobylio reaktoriaus. Bet tai yra geriau atrodyti kažkaip keistai, darytis per daug atsargos darbų, negu paskui, kai ras vėžį plaučiuose, gailėtis, kad tingėdavau užsidėti apsaugines priemones. Nors aišku, čia kalba eina jau ne apie tingėjimą, o apie patogumą. Su respiratoriumi ir dujokauke yra sunku kvėpuoti, turi šnopuoti iš visų jėgų, kad gautum deguonį. O su tais apsauginiais kostiumais būna labai karšta. Dėl to vasarą gerai, kai galima dirbti gryname ore, tada mažiau reikia ir apsaugos priemonių.

Ar žmonės patys gali nusidažyti automobilį, ar geriau kreiptis į specialistą?

Visada geriausias rezultatas bus pas gerą meistrą, nėra net apie ką kalbėti. Vien turėti kompresorių neužtenka, reikiadar mokėti naudotis juo ir žinoti mašinos dažymo subtilybes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *