Ką reikia žinoti, jeigu norite parduoti mišką?

Aukšti medžiaiMiško pardavimas daugeliui miškų savininkų sukelia įvairius klausimus. Daugiau informacijos apie supirkimo galimybes galima sužinoti apsilankius šioje https://vizon.lt/ interneto svetainėje. Jeigu svarstote kam parduoti mišką arba ar parduoti visą mišką, tai skaitykite šį straipsnį.

Yra dvi galimybės parduoti mišką. Pirma galimybė yra tokia, kad miško savininkas parduoda mišką kartu su žeme, kas suprantama kaip visos miško nuosavybės pardavimas. Kita galimybė yra parduoti tik medžius, kuriuos iškirs, o jums liks žemė, kurioje atsodinsite medžius. Kas geriau? Atsakyti į šį klausimą galite tik jūs pats, kai viską gerai įvertinsite. Pavyzdžiui, jeigu jūs norite pasilikti mišką, kuriame sodinsite medžius ir vėliau paliksite savo vaikams bei anūkams. Tokiu atveju jums tikrai neverta rinktis to varianto, kai parduodamas visas miškas. O jeigu norite parduoti viską, kad nereiktų rūpintis mišku ir nenorite niekam to miško palikti, tai neverta net svarstyti to varianto, kai miškas parduodamas tik išsikirtimui. Pagalvokite apie tai ir tuomet bus lengviau spręsti, kuris pardavimo būdas yra tinkamesnis.

Parduodant mišką kiekvienas savininkas tikisi gero atlygio už tai. Tiesa, parduodant visą mišką bus gaunama didesnė suma pinigų, nei parduodant tik medžius iškirtimui. Svarbu pasakyti, kad kaina priklauso nuo daugelio faktorių, kaip miško buvimo vieta, kokia miško būklė, kokie medžiai ir pan. Pavyzdžiui, reikia žinoti, kad jeigu jūsų miške auga ąžuolai, tai jūsų ąžuolo mediena yra brangiausiai vertinama. Kitos medienos rūšys nebus tokios vertingos. Taip pat reikia priminti, kad kartais tiesiog nėra kito pasirinkimo, nes miškas yra brandus ir nesvarbu kiek gausite už medieną, jums reikia parduoti medžius iškirtimui. Taip yra dėl to, kad nepardavus tų medžių, kurie yra jau brandūs, tai neužilgo bus taip, kad jie tiks tik malkoms, o už malkas gausite dar mažesnę sumą pinigų. Norėdami sužinoti, kokią sumą pinigų gautumėte, turite surasti miško supirkėjus. Tai padaryti lengviausia internetu. Ieškokite patys miško supirkėjų arba suraskite interneto svetaines, kuriose patiems miško savininkams galima paskelbti, kad jie parduoda mišką ir laukia pasiūlymų. Tokiu atveju bus galima daug greičiau sužinoti kokios galimos kainos siūlomos už jūsų nuosavybę. Be to, galėsite palyginti tokius pasiūlymus ir tuomet jau tikrai bus lengva pasirinkti tuos miško supirkėjus, kurie jums siūlo geriausią kainą. Tik svarbu pasirinkti sąžinigus miško supirkėjus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *