Ką verta apsvarstyti imant būsto paskolą?

Jei galvojate apie nuosavo nekilnojamojo turto įsigijimą, kredito unija busto paskola gali būti būtent tai, kas jums padės rasti reikiamus išteklius įsigyti svajonių namą ar butą. Tiesa, nors šiais laikais kreditai ir paskolos žmonėms yra išduodami ypač lengvai, nereikėtų nerti stačia galva ir imti viską, kas yra duodama. Nevertėtų pamiršti, jog anksčiau ar vėliau viską iki paskutinio cento jums vis tiek teks atiduoti. Turėkite omenyje, jog ekonominė situacija šalyje, jūsų asmeninė finansinė situacija bei kiti aplinkos veiksniai taip pat gali labai greitai pasikeisti, todėl tai, kas šiomis dienomis atrodo kaip juokas, už kelių metų gali pasirodyti lyg neįveikiamas iššūkis.

PinigaiPirmas dalykas kurį reikėtų įvertinti prieš svarstant pasiimti paskolą būstui šiais laikais yra jūsų finansinis stabilumas. Galbūt tik visai neseniai baigėte mokslus, susiradote savo pirmąjį darbą ir jau planuojate būstą? Tokiu atveju reikėtų būti ypatingai atsargiems, kadangi jūs dar nežinote tikrosios savo darbo jėgos vertės rinkoje, nežinote, kas bus jei prarasite dabar turimą darbą. Žinoma, į tai atsižvelgia ir patys bankai bei kredito unijos, siūlantys mažesnes maksimalios paskolos sumas tokiems asmenims. Taip pat labai svarbu atsižvelgti ir į savo šeimyninę padėtį. Jei esate vienišas ir neturite ko prarasti, galbūt ir verta surizikuoti – blogiausiu atveju spjausite į viską ir išvyksite atidirbinėti paskolos į užsienį. Kaip bebūtų, reikėtų nepamiršti, jog šeimyninė situacija taip pat nėra statinis dalykas – galbūt po 3 ar 5 metų tai pasikeis, susilauksite vaikų ir susituoksite. Deja, tačiau keičiantis šeimyninei situacijai jūsų paskolos sąlygos nesikeis ir ją vis vien teks grąžinti taip, kaip susitarsite dabar.

Galiausiai įvertinkite ir tai, jog viskas priklauso toli gražu ne vien tik nuo jūsų – palūkanos ir ekonominė situacija Lietuvoje bei pasaulyje didžiąja dalimi yra nulemtos išorės veiksnių, kuriems jokios kontrolės jūs neturite. Geriausias patarimas būtų pasitarti su profesionaliu finansų ekspertu, kuris galėtų įvertinti jūsų esamą padėtį ir ateities perspektyvas bei duoti geriausias gaires dėl paskolos nekilnojamojo turto įsigijimui.

Namo ar buto pirkimas imant paskolą iš banko ar kredito unijos yra gan ilgas procesas, todėl skubėti čia neverta – gerai įvertinkite visas rizikas ir savo galimybes. Nuoširdžiai ir kruopščiai atlikti namų darbai dabar gali jums sutaupyti tūkstančius ar net dešimtis tūkstančių eurų ateityje, todėl stengtis tikrai verta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *