Kaip kino pramonė talkina televizijai, o televizija – kino pramonei?

Šiandien, renkantis televizorių, bene daugiausiai dėmesio skiriama vaizdo kokybei. Kaip vienas pagrindinių televizorių privalumų minima 4K raiška, perteikianti ne tik raiškias spalvas, bet ir miniatiūrines detales. Koja kojon su technologijomis žengia ir kinas: dalis filmų nufilmuojami naujosios kartos 4K kameromis.

Kino pramonė ir vaizdo kokybė

Ar esate girdėję posakį „Visa muzika jau yra sukurta, tik ne visi pinigai paimti/uždirbti“? Tai labai panašiai galima pasakyti ir apie kino pramonę. Šiandien, kai, atrodo, kino pramonė jau nebegali sukurti nieko nauja, jai reikia labai pasistengti, kad įtiktų žiūrovui. Taigi vienas iš būdų pritraukti žiūrovus – kurti aukštos kokybės filmus. Šiandien dėl technologijų žiūrovai gauna daugiau naujų patirčių, įskaitant ir 3D filmus. Filmų, televizijos technologijos kinta ir tobulėja labai sparčiai. Anot ekspertų, anksčiau tos pačios technologijos buvo naudojamos dešimtmečiais, šiandien jos kinta kas kelerius metus ir greičiau. Maždaug kas porą metų filmavimo aikštelėse atnaujinamos ir kameros, kai anksčiau jos tarnaudavo dešimtį metų, kartais – ir dar daugiau. Kuriami filmai, kuriuos galėtų transliuoti aukščiausios kokybės televizoriai: žiūrovas čia „pagerbiamas“ dvigubai – tiek kokybiškai filmuojant, tiek ir perteikiant vaizdą per tobulus televizorius.

4k televizorius namusoeTobulėjant filmavimo technologijoms, verta paminėti, kad dabar nufilmuoti scenas po vandeniu ar ore – vieni juokai. Specialūs filmavimo dronai stabiliai prilaiko kameras, jomis galima išgauti daugybę efektų. Analogiškai filmavimas be didesnio žmogaus įsikišimo užprogramavus gali būti vykdomas ir po vandeniu. Itin dažnai atnaujinami kamerų jutikliai, filmuojama vis didesne rezoliucija, įvairūs techniniai parametrai – tiesiog neįtikėtini. Taigi jei dar kartais galima ginčytis dėl filmų turinio ar idėjų, tai dėl techninės pusės priekaištų nebepasitaiko ar pasitaiko vos vienas kitas.

Lietuviai taip pat stengiasi neatsilikti nuo technologijų

Lietuviai, kiek tai leidžia finansinės galimybės, taip pat stengiasi per daug neatsilikti nuo naujausių technologijų ir filmų kūrimo tendencijų. Lietuviai jau po truputį pradeda filmavimus minėtomis 4K kameromis. Lietuvius nuo spartesnio tokių kamerų naudojimo dar šiek tiek stabdo nepritaikytos projekcijos. Tačiau dalis žiūrovų jau turi televizorius, puikiai galinčius peržiūrėti 4K kameromis nufilmuotą turinį. Nuperkama vis daugiau televizorių, kurie padeda perteikti filmo režisieriaus sumanymus ir žiūrovams dovanoja tokį vaizdą, kurį net sunku atskirti nuo realaus.

Kokybiškas televizorius – kokybiškas ir vaizdas

Kaip jau minėjome, kino pramonė ir televizijos pramonė talkina viena kitai ir neatsilieka nuo technologinių laimėjimų. Turėdami prastesnį, senesnio modelio televizorių, negalime pamatyti visų subtiliausių detalių, kurias filmuodami aukštos kokybės kameromis stengėsi užfiksuoti operatoriai. Taigi jei ketinate pirkti televizorių, investuokite į perteikiantį aukštos raiškos vaizdą. Beje, tokio turinio nuolat daugėja net ir tokiuose interneto kanaluose kaip „Netfix“ ar garsiajame „Youtube“, tad jei mėgstate žiūrėti klipus, atminkite, kad ir jie kuriami naujausiomis, moderniausiomis kameromis. Beje, nuolat tobulėja ir televizorių garso kokybė, tad nebereikia papildomos garso įrangos. Kiek kokybiški televizoriai, įvertinti padės ne tik parametrai, bet ir kelių prietaisų palyginimas. Smulkios vaizdo detalės bene geriausiai atsiskleidžia žiūrint filmus apie gamtą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *