Kaip tapti dantistu

Apsilankote klinikoje Centro Denticija ir pagalvojate, kaip norėtumėte kada nors irgi dirbti odontologu… Jeigu jums 17 metų, tai įmanoma. Kuo mažiau metų, tuo geriau. Jeigu esate jau brandaus amžiaus – galite šį receptą, kaip tapti odontologu, atskleisti jaunajai kartai.

Domėtis biologija, chemija

Dantų gydymasVisų pirma, visi Centro Denticija ir kitose odontologijos klinikose dirbantys žmonės yra aistringi gamtos mokslų gerbėjai. Negali dirbti dantistu, jeigu nemoki odontologijos, chemijos, matematikos. Tad geriausia jau mokyklos metu skirti daugiausia dėmesio būtent šiems dalykams ir juos studijuoti. Gal vėliau įstosite į odontologiją ir tapsite tuo, kuo norite tapti. Visada klasėje būna bent vienas kitas žmogus, kuris mokosi daugiausiai ir stipriausiai, nes nori įstoti į mediciną ar odontologiją. Jūs galbūt ir būsite tas žmogus.

Studijuoti

Tada reikėtų susidaryti prioritetus ir stoti studijuoti. Visada geriau rinktis aukščiausią poziciją, stoti ten, kur galėtumėte geriausiai išmokti. Verta apsvarstyti ir studijų užsienyje variantą, nes jos taip pat galbūt suteiks gerą išsilavinimą. Tačiau svarbiausia yra studijų metu nuoširdžiai domėtis savo dalyku ir jį mokytis. Tuomet studijos jums galės virsti labai įdomiu dalyku. Tuomet nereikės pykti ir gailėtis, kad tokiame jauname amžiuje leidžiate laiką prie knygų – nes jūs tiesiog jį leisite ten, kur iš tiesų ir norite leisti, mokysitės tai, kas jums tikrai patinka.

Atlikti rezidentūrą

Jeigu studijuojate Lietuvoje, veikiausiai po studijų turėsite atlikti rezidentūros praktiką valstybinėse klinikose. Ten bus tikras konvejeris – labai daug žmonių per dieną, visiems problemos, jas šalinsite jūs. Dirbsite kaip koks suvirintojas, gaminantis duslintuvus. Rezidentūra bus geras dalykas, kuris jums iš tikrųjų atneš tokios patirties, kokios niekur kitur neįgysite.

Dirbti, kur nori

Galiausiai, kai atliksite privalomąją dantisto tarnybą ligoninėse, klinikose, galėsite išeiti dirbti kitur ir kitaip. Tada dirbsite privačiose klinikose, o gal net įsteigsite savo kliniką. Kas žino, gal norsite iškeliauti studijuoti į užsienį – tai taip pat bus geras variantas, kada galėsite dirbti, ką norėsite, kartu pamatyti užsienio šalis ir jų gyventojų burnas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *