Kalėdos ir miškas

Laikas miške„Tindi rindi riuška, kas ten miške triuška“ – argi ne taip dainuojama per vaikiškas pasakaites? Tikrai taip, ir miško supirkimo kaina yra mūsų šaliai ne tik materiali, bet ir simbolinė. Miškas yra ne tik medienos šaltinis, ne tik žaluma, atliekanti foto sintezę. Yra ir daugiau dalykų, kurie taip pat yra miškas, kurie leidžia mums džiaugtis gražiais dalykais. Dažnai pasakos, legendos, mitai būna susiję su mišku. Kaip ir visokie kalėdiniais spektakliukai. Artėjant Kalėdoms miško kaina mūsų širdyse didėja. Štai keletas epizodų, kada miškas ir Kalėdos tampa labai artimi mūsų vaizduotėje.

Kalbantys gyvūnėliai

Sakoma, kad Kūčių naktį ima kalbėti gyvūnėliai. Nėra aišku, iš kokios tiksliai pasakos ar mitologijos atsklido šis prietaras, tačiau jis pas mus tikrai labai stiprus, sunku ir surasti tokį žmogų, kuris netikėtų, kad taip būna. Tiksliau, kuris nebūtų girdėjęs šio prietaro. Kartais juokaujama, kad ima atrodyti, jog jie kalba dėl to, kad kai privalgome aguonpienio ir jame esančių narkotinių medžiagų, tai pasivaidenti gali bet kas.

Kalėdų Senis ir elniai

Galima įsivaizduoti, kad Kalėdų Senelis ne sezono metu gyvena kokiame mikro rajone, bet deja jis turi elnius. O elniai, briedžiai ir panašūs raguočiai yra tikrai atklydę būtent iš miško. Juk įprastas Kalėdų Senelio įvaizdis ir yra su rogėmis ir elniais skriejantis Kalėdų Senelis. Jeigu žiūrėsime kokį nors kalėdinį filmą, tai būtinai pamatysime ir mažytę jaukią senelio trobelę miško pakrašty. Ji bus apsnigta, su gražiu šlaitiniu stogu, linksmai iš kamino besiraitančiu dūmeliu ir geltonai šviečiančiu langeliu, viduje traškant ugnelei. Tai bus miške, nes šis vaizdinys kartojasi visur. Nes tik miške gali vykti tokie stebuklingi dalykai.

Eglutės puošimas

Ir galų gale, pats svarbiausias dalykas artinantis Kalėdoms pas mus visada tampa eglutės puošimas. Čia miško kaina dar labiau šokteli mūsų širdyse. Juk kokios Kalėdos, kokios šventės tada, kai namuose nėra eglutės. Kadaise žmonės eglę puošdavo pačiame miške. Niekas jos nekirsdavo ir nenešdavo namo. Būdavo papuošiamos eglutės saldainiais, vaisiais, ir tai būdavo dovana, skirta miško žvėreliams, kad šie irgi galėtų kažko pasmaguriauti. Dabar mes visada norime būtinai pas save pasistatyti elgę. Tą paprastai ir padarome ir dėl to jaučiamės laimingesni. Eglių yra ir dirbtinių ir gyvų, jas galima įsigyti ir turguje, ir prekybos centruose, ir tiesiog pakelėse ar specialiuose turgeliuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *