Ko reikia, norint tapti buhalteriu

Buhalterija apima daugybę sričių. Buhalterinė apskaita Šiauliai, kaip ir kituose miestuose, padeda ir verslui, ir pavieniams asmenims. Buhalteriai – itin tiksliai mąstantys žmonės. Kaip jais tampama, ko reikia tokiam darbui?

Tikslumas

Viena klaida, vienas blogai paskaičiuotas ir užrašytas skaičiukas – ir griūva visos skaičiavimo piramidės. Taigi tie, kas dirba šį darbą, turi pripažinti, jog tikslumas yra be galo svarbus. Tad buhalteriu gali dirbti tik tikrai labai protingas ir tikslus, nežioplas žmogus. Išsiblaškę žmonės, kurie nesugeba n et spintos susitvarkyti, neturėtų eiti tokiu keliu.

Skaičiavimas ir loginis mąstymas

BuhalterijaBuhalterija – tai skaičiavimai. Vaikams skaičiavimo savybės išryškėja jau vaikystėje, paauglystėje. Galima matyti, kaip jiems sekasi mokytis mokykloje ir pasistengti įsivaizduoti savo ateitį. Jeigu vaikas vis eina į matematikos olimpiadas, akivaizdu, kad tai šias savybes turintis vaikas.

Šaltas protas ir gebėjimas suvaldyti krizes

Tačiau vien tų savybių protinių neužtenka. Dar reikia ir kantrybės bei šalto proto. Tai – emocinė sveikata, kuri turi laikytis tvirtai. Įmonės buhalteris neabejotinai susidurs su situacijomis, kai tiesiog darbai kris kaip lietus ant galvos, kai viskas staiga grius, kai atsiras klaidų, kai ištiks krizės, kai reikės sugalvoti, ką daryti su neteisingai sumokėtais mokesčiais ir pan. Šios savybės bus būtinos, tad jūs galėsite būti tie, kurie esate buhalteriai, jeigu sugebėsite viską sutvarkyti šaltu protu.

Noras pastovaus darbo ir pastovios srities

Buhalterių darbe yra audrų, kurias ką tik paminėjome, tačiau iš esmės tai pastovus darbas, visuomet turintis tą pačią savo rutiną. Aišku, reikia būtinai sekti buhalterijos naujienas, kad pareiga būtų atlikta gerai. Žinoti įstatymus. Bet šiaip tai bus visada kiekvieno mėnesio toks pats ciklas, kuriame bus ramiau ar karščiau. Buhalteris turi būti toks pastovumą ir ciklą mėgstantis žmogus, o ne nuotykių ieškotojas menininkas, norintis vieną rytą atsibusti vienoje pasaulio vietoje, kitą rytą kitoje, ir dar dėvėti skirtingų spalvų kojines.

Noras dirbti su pinigais

Panašias savybes turintys žmonės gali dirbti ir kitur. Jie gali save realizuoti tapdami programuotojais, matematikais, inžinieriais. Tačiau buhalteriai yra tie, kurie nori dirbti būtent su finansais. Kadaise, dar Sovietmečiu, buhalteriai būdavo patys turtingiausi žmonės, nes jie valdydavo atlyginimo mokėjimą. Dabar viskas yra seniai pamiršta, visi gauna atlyginimus pagal bendrą tvarką, o darbuotojams eiti pas buhalterius ir maldauti, kad šie išmokėtų algą, tikrai nereikia. Be to, daug dalykų buhalterinėje apskaitoje ir mokėjimuose šiais laikais atlieka kompiuteriai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *