Kodėl darbai Norvegijoje taip vilioja?

Daugelis tikriausiai žinote ar bent esate girdėję istorijų, kaip žmonės iš Lietuvos traukia į Norvegiją ir ten džiaugiasi įspūdingais atlyginimais. Tačiau ar kada susimąstėte, kodėl taip yra? Juk darbai Norvegijoje, kuriuos dirba mūsų tautiečiai, dažniausiai būna mažai kvalifikuoti, nereikalaujantys specifinių žinių ir nesukuriantys didelės pridėtinės vertės. Kodėl dirbant tokį patį darbą Lietuvoje ir Norvegijoje, uždarbis ženkliai skirsis?

Darbai norvegijojeAkivaizdu, jog Norvegija yra labai turtinga šalis, todėl daug užsieniečių nori į ją patarti. Visi žinome, jog Norvegija yra ypatingai turtinga gamtos resursais – miškais, nafta, žuvimi. Būtent šiuose sektoriuose ir reikia daugiausiai darbo jėgos. Jei kažkam pavyksta gauti darbą naftos platformoje ar apdirbimo gamykloje arba žuvininkystės laive, visi labai džiaugiasi, kadangi užmokestis ten iš tiesų įspūdingas. Tiesa, ir darbas sunkus tiek morališkai, tiek ir fiziškai. Net jei ir esate sveikas bei stiprus žmogus, tai toli gražu nereiškia, jog dirbti sunkius darbus Norvegijoje jums bus lengva. Darbai Norvegijoje yra sunkūs ne tik fiziškai, bet ir morališkai. Jūs greičiausiai nemokate Norvegų kalbos, todėl galite jaustis šiek tiek vienišas. Net jei ir mokate kalbą, patys norvegai yra pakankamai uždari žmonės, sunkiai prisileidžiantys pašalinius žmones, ypač atvykusius iš kitų šalių, todėl artimesnio bendravimo galite tikėtis tik iš tautiečių arba kitų emigrantų, likimo brolių. Prie viso to prisideda ir ganėtinai atšiaurios oro sąlygos. Jei skundžiatės, jog Lietuvoje nuolat tamsu ir šalta, tai Norvegijoje viskas dar blogiau – žiemos čia ypač ilgos ir atšiaurios, todėl saulės spinduliais lepinsitės tikrai ne kasdien.

Darbai Norvegijoje apmokami ir pagal tai, kokios patirties reikalaujama. Pavyzdžiui, jei esate patyręs statybininkas, galite tikėtis tikrai gerai apmokamos darbo vietos. Tuo tarpu jei nemokate nieko ir dirbsite elementarų nekvalifikuotą darbą, užmokestis nebus toks įspūdingas. Žinoma, jis vis tiek bus gerokai didesnis palyginus su analogišku darbu Lietuvoje, tačiau nereikėtų pamiršti ir to faktoriaus, jog gyvenimo kaštai Norvegijoje yra kur kas didesni nei pas mus. Viskas, pradedant kuru ir maisto produktais, bei baigiant pramogomis ir apgyvendinimu, ten kainuoja daugiau. Tad jei jūsų tikslas per trumpą laiką užsidirbti ir parsivežti kuo daugiau pinigų į Lietuvą, Norvegijoje teks gerokai susiveržti diržus ir sau neleisti praktiškai nieko. Bet koks išėjimas į miestą ar išvyka į lankytinus objektus Norvegijoje gali gerokai paploninti jūsų kišenę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *