Kodėl jums reikia maketuotojo?

Kartais vienais ar kitais tikslais mums reikalingas maketavimas, o jeigu itin taupome, tuomet kartais suabejojame, ar verta samdyti maketuotoją, dizainerį, ir nutariame pabandyti maketuoti patys… Deja, kaip taisyklė, tai tampa klaida. Kadangi maketuoti iš tiesų turėtų savo srities profesionalai. Ko gi jūs galbūt nežinote apie maketavimą, ir kodėl jums visgi reikia specialisto, kuris tai padarytų?

Teisingas elementų ligiavimas

Maketavimo paslaugosPirmiausia, žmonės maketuodami patys daro klaidą ir nesuligiuoja grafinių elementų. Profesionalus maketavimas gali leisti tam tikriems elementams būti nesuligiuotiems, tačiau tai daroma jau tuomet, kai yra peržengtas tas profesionalumo lygis. Įprastai maketas yra kuriamas pagal tam tikrus dėsnius, pagal kuriuos mums malonu akiai arba tiesiog viskas atrodo tvarkoje. Jeigu grafinius elementus (tekstus, pavadinimus, antraštes, skaičius, diagramas, lenteles, nuotraukas, iliustracijas ir kt.) išdėstysite bet kokia tvarka, nesinaudojant maketavimo tinkleliu – vaizdas bus negražus, tačiau tikėtina, kad jūs net negalėsite paaiškinti, kuo jis jums nepatinka. Jis tiesiog jums nepatiks, ir nežinosite, ką daryti.

Šriftas yra daugiau nei jūs įsivaizduojate

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kad kaskart šriftas gali būti vis kitoks, tačiau tik tikri dizaineriai žino, kurio šrifto galbūt išvis nenaudoti, o kuris galėtų atrodyti gerai. Kaip taisyklė, jeigu makete yra Times New Roman, Arial ar koks nors Comics Sans, tai laikoma prastu maketu ir tikėtina, kad jį darė pats žmogus. Tai tikrai savadarbis darbas, ir bent kažkiek tuo besidomintys žmonės iš karto mato, kad viskas ten padaryta prastai. Taigi, maketuotoją reikėtų pasirinkti su dizaino žiniomis, kad jums būtų sukurtas tikrai geras spaudos maketas.

Spalvų suderinimas

Be viso to, reikėtų dar ir mokėti gerai suderinti spalvas, jeigu jūsų maketas spalvotas. O čia paprastas žmogus, nesusijęs su tokiais dalykais, tikrai paslys ir nežinos, kaip padaryti gerai. Blogai suderintos spalvos, ypač ryškios, iškart atkreipia dėmesį kaip dizaino klišė ir nemokšiškumo pavyzdys. Tad visi, kam reikalingas maketas, turėtų turėti gerus maketuotojus bei dizainerius, kurie galėtų pasiūlyti kokybišką spalvų suderinimą.

Maketas pagal spaudą

Galiausiai maketuotojo jums reikia tiesiog dėl to, kad jis paruoštų maketą tikrai tinkamą spaudai. Kad tai būtų ne tik šiaip akiai malonus grafinis kūrinys, bet kad tai tiktų būtent jūsų pasirinktam spaudos būdui. Čia taip pat yra atskiras mokslas ir jums reikėtų mokėti tą padaryti tinkamai ir adekvačiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *