Kodėl verta šiltinti akmens vata?

Ieškant priežasčių, kodėl namus verta šildyti akmens vata kaina gali būti vienas iš kriterijų, tačiau paprastai žmonės akmens vatą šiltinimui pasirenka dėl daugybės priežasčių komplekto. Tad kodėl žmonės renkasi akmens vatą?

Gera termo izoliacija

Šiltinimo sprendimaiMes akmens vatą paprastai ir vadiname šiltinamąja priemone. O tą procesą, kai akmens vata yra montuojama – namo šiltinimu. Taip pabrėžiame pagrindinę vato savybę, arba savybę, kurios mums labiausiai tikimės iš šios statybinės medžiagos. Mes labiausiai tikimės, kad ji tikrai gerai sulaikys temperatūrą ir su ja galėsime tikrai sandariai apšiltinti namus. Tai itin aktualu yra dabar, kai patvirtintos naujos ir gana griežtos namų energinio efektyvumo taisyklės. Namai turi patirti tam tikrą šiluminę klasę tada, kai yra statomi nauji ir laikomi gyvenamojo namo tipo. Taip pat ir tuomet, kai vyksta daugiabučio renovacija. Ypatingai, jeigu jos projektą iš dalies padengia koks nors ES projektas. Temperatūros izoliacija sumažina ir sąskaitas už šildymą. Jeigu namas nesandarus, iš jo labai greitai išeina šiluma ir tenka daugiau suvartoti kuro arba energijos. Jeigu namas sandarus, pats šiltinimas ir akmens vata kaina labai greitai ima atsipirkti vien dėl sumažėjusių sąskaitų.

Gera garso izoliacija

Tačiau iš akmens vatos tikimės ne tik gero apšiltinimo, bet ir geros garso izoliacijos. O šie veiksniai gali būti tarpusavy ir nesusiję, mat šilumos izoliacija atsiranda dėl oro tarpelių, o garsui reikia ir daugiau sąlygų, kad jis nepraeitų. Tačiau niekas nenori gyventi popieriniame name, kai girdi viską, kas vyksta už sienos. Todėl iš akmens vatos tikimasi, jog ji taip gerai sugers garsą, kad šis jokiu būdu nepereis sienų kiaurai.

Apsauga nuo ugnies

Kai kurios šiltinimo medžiagos yra itin degios. Pavyzdžiui, toks yra putplastis. Apšiltinkite medinį namą šia medžiaga ir turėsite tikrą prakurų namą. Tačiau akmens vata yra gaminama specialiomis technologijomis, siekiant nedegumo efekto. Būdama nedegi, ji gali tapti ta priežastimi, dėl ko bus nukenksmintas koks nors įsiliepsnojęs ugnies liežuvis. Jis tiesiog nebegalės pakąsti akmens vatos ir naikinti visko, kas prieš jį, ir dėl to turės užgesti.

Leidžia kvėpuoti

Namuose neturi būti pelėsio ir drėgmės. O ar šie nepageidaujami svečiai ten bus, priklausys ir nuo to, kaip gali leisti namui kvėpuoti statybinės medžiagos. Štai akmens vata namui leis kvėpuoti ir dėl to jame nesikaups drėgmė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *