Kokią buitinę techniką verta ir neverta taisyti?

Remontuojama buitinė technikaKada buitinės technikos remontas yra iš tiesų labai reikalingas, o kada geriau techniką tiesiog išmesti ir nusipirkti naują?

Šaldytuvas

Tai agregatas, kurį taisyti verta, jeigu jis nėra labai senas. Jeigu jūsų šaldytuvas „Snaigė“ stovi nuo tada, kai jis buvo pagamintas 1960 – aisiais, tada jau reikėtų su juo atsisveikinti. Iš tiesų, jis toks senas, kad net išmesti gaila – galite atiduoti muziejui. Juokai juokais, tačiau iš tiesų dar galima pas žmones surasti sunkiai veikiančių pačių seniausių šaldytuvų. Lieka spėlioti, kodėl išvis jie ten laiko maistą, galėtų laikyti spintoje, būtų toks pats efektas. Taigi, labai seno šaldytuvo taisyti neverta, nes vietoje to geriau mokytis paleisti daiktus ir atiduoti juos amžinajam poilsiui, kai šie jau savo tarnystę būna baigę, Naujas šaldytuvas suteiks daug pasitenkinimo ir sutaupys elektros energijos. Tačiau, jeigu turite naują ar apynaujį šaldytuvą, jį būtinai reikia taisyti, esant gedimui. Kadangi šaldytuvas nėra vienadienis pirkinys, jis turėtų jus aptarnauti apie 10 gyvenimo metų.

Viryklė

Taip pat reikėtų galvoti ir apie dujinę ar elektrinę viryklę. Jos galiojimo trukmė yra dar ilgesnė, kadangi ši buitinė technika nėra naudojama kasdien visą laiką. Jeigu šaldytuvas ryja energiją ir dirba savo darbą nesustodamas, tai viryklės prireikia išvis retai. Tad ją taisyti verta, ji neturėtų gesti, o jeigu genda – vežkite meistrams arba kvieskite meistrą į namus.

Skalbimo mašina

Taip pat vertėtų pagalvoti ir apie skalbimo mašiną. Jeigu pirkote pačią blogiausią, tai galite tikėtis gedimo. Dėl to geriau visada pirkti bent kažkiek geresnę, kad ji nenuviltų. Skalbimo mašinos gedimai iš visos buitinės technikos aruodų yra vieni nemaloniausių, tad jums neabejotinai reikėtų pasistengti, kad su ja viskas būtų kuo paprasčiau ir geriau ir jai sugedus turėtumėte kaip sutaisyti. Kitaip tariant, pirkite kokybišką skalbimo mašiną, o jeigu sugedo – kreipkitės pas normalius meistrus, kad suteiktų pagalbą.

Ko neverta taisyti

Tačiau ar viską verta taisyti, gal yra dalykų, kurių neverta keisti, tvarkyti? Taip būtų galima pasakyti apie pačią pigiausią techniką ir elektroniką. Tarkime, jeigu pirkote vos už kelis eurus laikrodį, ausines, kažkokią smulkmę, ir ji sugedo, tai ką jau padarysi. Tiek tas laikas, kurį skirsite mąstymui apie taisymą, meistro paieškoms, tiek meistro darbo valandos kainuos brangiau, tad kažin, ar verta taisyti. Nebent patys norite pažaisti su atsuktuvu ir lituokliu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *