Kontaktiniai lęšiai ir jų priežiūros priemonės

Akių lęšiaiPatogūs ir orui laidūs kontaktiniai lęšiai – tai moderni regėjimo korekcijos priemonė, kasmet sulaukianti vis daugiau dėmesio. Šiandien galime rinktis iš itin plačios lęšių pasiūlos, atitinkančios net ir išrankiausiųjų pirkėjų poreikius. Specialistai primena – kontaktiniai lęšiai yra visiškai saugi regėjimo korekcijos priemonė, jei laikysitės visų higienos reikalavimų. Imdami ir išimdami lęšius plaukite rankas, nepamirškite, kad lęšiai turi būti laikomi specialiame skystyje ir reguliariai valomi.

Kontaktinių lęšių privalumai

Kontaktiniai lęšiai suteikia galimybę pailsėti nuo akinių ir išvengti bet kokio diskomforto (dalis žmonių yra nepatenkinti, kad akiniai susiaurina regėjimo plotą, spaudžia smilkinius ar nosį, rasoja, reikalauja dažnų valymo darbų ir t. t.). Tiesa, kaip ir bet kokios kitos regėjimo gerinimo priemonės, kontaktiniai lęšiai reikalauja priežiūros. Šiuo atveju reikėtų išskirti vienadienius lęšius ir ilgiau nei dieną nešiojamus gaminius (savaitinius, mėnesinius lęšius).

Vienadieniai ir mėnesiniai kontaktiniai lęšiai

Jei lęšių priežiūrai negalite skirti pakankamai laiko ir dėmesio, rinkitės vienadienius lęšius. Jie naudojami tik vieną dieną, todėl vakare turėsite juos išmesti. Gaminiams nereikia valymo skysčių ir dezinfekcijos priemonių. Net jei viduryje dienos dėl kažkokios priežasties lęšius reikės išsiimti ir įsidėti po kelių valandų, reikia imti naują lęšių porą. Iš kitos pusės, vienadieniai kontaktiniai lęšiai pareikalaus didesnių išlaidų, jei ketinate juos nešioti kasdien.

Jei lęšius naudosite kiekvieną dieną, rinkitės mėnesinius gaminius, vertinamus dėl optimalaus kainos ir kokybės santykio. Paprastai šie lęšiai naudojami dienos metu (tam tikrais atvejais gaminiai gali būti palikti akyje ir miegant). Komfortui ir patogumui užtikrinti būtina rūpintis lęšių priežiūra, t. y. reikia valyti per dieną susikaupusias apnašas, kurios gali tapti palankia terpe bakterijų vystymuisi.

Kontaktinių lęšių priežiūra

Kad būtumėte tikri kokybiška lęšių priežiūra, rinkitės aukštos kokybės priemones, kurios nekels abejonių. Didžiausią dėmesį skirkite žinomo vardo produkcijai, kurią įvertino ne vienas Lietuvos pirkėjas. Svarbiausia priežiūros priemonė – kontaktinių lęšių tirpalai, kurie ne tik valo, bet ir drėkina bei dezinfekuoja. Papildomai siūloma naudoti akių lašus, ypač jei skundžiatės akių sausumu, daug dirbate su kompiuteriu ar skaitote. Regėjimo kokybei siūlomi įvairūs vitaminai ir papildai.

Kiekvieną vakarą, kuomet turite išsiimti kontaktinius lęšius, nusiplaukite rankas (lęšius imkite tik švariomis rankomis), išimkite lęšį ir įdėkite jį į specialų lęšių konteinerį (nesumaišykite kairės ir dešinės akies, ypač, jei nešiojate skirtingų dioptrijų lęšius), indelį pripildykite specialiu lęšių tirpalu. Primename, kad lęšių konteineris turi būti reguliariai plaunamas, šiam tikslui naudokite virintą vandenį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *