Lauko apšvietimas – kaip jį sukurti?

Namų apšvietimo sprendimus tenka priimti kiekvienam, net ir gyvenančiam bute. O lauko šviestuvai tampa aktualūs tiems, kas turi savo bent kokį sklypą ar žemės plotą. Kaip sukurti tą šviesą ir apšvietimą, kaip padaryti, kad jis būtų gražus ir prasmingas?

Aplink duris ir takus

Šviestuvai laukeDažniausiai lauko šviestuvai kieme imami montuoti prie pat durų. Net jeigu žmonės nieko nenutuokia apie apšvietimo idėjas, tai dažniausiai vis tiek viską pradeda būtent nuo apšvietimo formavimo prie pat lauko durų. Juk naktį kartais tenka išeiti į lauką, taigi, norisi, kad ten būtų galima uždegti šviesą. Patariama pagalvoti ir apie apšvietimą, kuris reaguotų į judesį. Tai būtų ir labai patogu, ir savotiška signalizacija – jeigu kažkas vaikščios aplink namą, kai ten lauke nieko neturėtų būti, iškart jums apie tai praneš mirkčiojančios šviesos. Tačiau taip pat padarykite ir galimybę tą mirkčiojančią šviesą palikti degti vientisai. Tai pravartu jeigu, pavyzdžiui, norėsite vakare ant kiemo pabūti ir pasikalbėti galbūt su kažkuo. Mat tokiu atveju tik sustingus ilgiau, šviesa užges, o jūs to visai nenorėsite. Be to, nepatogu ilgai būti aplinkoje, kur nuolat mirkčioja šviesos. Taip pat reikėtų nedaryti klaidos ir nekabinti šviestuvo kieme taip, kad vos išėjus į lauką šis tuojau pat imtų spiginti į akis. Tegul jis apšviečia kiemą ir kiemo aplinką, bet ne žudo šviesa vos tik į lauką sugalvojusį išeiti žmogų. Jeigu valdos didesnės ir yra takas, vedantis iki vartų ar į kažkokią kitą strateginę vietą, pavyzdžiui, ūkinį pastatą, verta tą taką taip pat apdėlioti iš kraštų šviestuvais. Tačiau tą daryti reikėtų labai atsargiai ir skoningai, neperkrauti šviesomis. Prabangus ir gražus sprendimas yra į taką įmontuotos šviesos, tačiau pagalvokite, ar tikrai verta būtent rinktis būtent tai. Taip pat juk galima ir dėti šviestuvus išorėje, lauke.

Ten, kur poilsiaujate

Tikriausiai savame kieme taip pat turėsite ir tam tikras poilsio zonas. Joms sukurkite išskirtinį apšvietimą. Galbūt reikėtų šviesos, kuri būtų pavėsinėje, taip pat keleto šviesų, kurios būtų aplink lauke. Nesmagu sėdėti pavėsinėje ir būti apšviestam, kai aplink tamsa, nors pirštu į akį durk. Tad jeigu apšviečiate kažkokią poilsio vietą, pasistenkite bent šiek tiek apšviesti ir šalia esančią aplinką, nes taip bus galima sukurti jaukumą. Naudokite įdomias, gražias lempas, puikiai tiks ir visokios lempučių girlendos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *