Lietaus nuvedimo sistemų nefunkcionalumo pasekmės

Tokiose lietingose šalyse kaip Lietuva, lietaus nuvedimo sistemos aukštas funkcionalumo lygis yra būtinybė kiekvienuose namuose. Nekokybiškai, neaišmatuotai ir neapgalvotai įrengtos sistemos arba visiškas jų nebuvimas gali sukelti didelius nuostolius ne tik pačiam jūsų namui, tačiau ir jūsų nuosavo namo kiemui. Vis dar neįsivaizduojate kokius nuostolius gali padaryti nekaltas lietus? Apžvelgdami nuostolių galimybes, atsakysime į jūsų klausimą.

Nuo pamatų iki akmeninės dangos

Lietaus sprendimaiVienas pagrindinių ir greičiausiai pastebimų nuostolių tai Jūsų vejos gadinimas aplink namą. Jei lietaus nuvedimo sistemos nėra įrengtos arba nėra funkcionalios, vanduo gali bėgti tiesiai nuo stogo taip sudarydamas duobeles vejoje, kurios gali matytis jau po keleto lietingų dienų. Taip pat lietui lijant ankstyvą rudenį galima susidurti su nemaliona netvarka aplink jūsų namą, mat vanduo visus lapus ir kitas šiukšles, esančias ant stogo, nuplaus tiesiai ant vejos. Aplink jūsų namą nėra vejos ir manote, kad tai jums neaktualu? Klystate. Bėgant laikui lietaus srovės gali padaryti duobeles ir akmeninėje dangoje, o po plytelėmis vandens prisikaupusi žemė nebėra tokia stabili ir gali įtakoti plytelių ilgaamžiškumą.

Tiek plytelės, tiek ir veja neapsaugo nuo lietaus nuvedimo sistemos nebuvimo pasekmių jūsų namo pamatams. Nuolat žemėje besikaupiantis lietaus vanduo gali įtakoti per didelį drėgmės kiekį žemėje, to pasekoje drėgmė gali įtakoti ir jūsų namo pamatų kokybę. Aplink namą gali susidaryti apsąmanojimai, o pamatai gali prarasti savo tvirtumą. Žinoma, šis nuostolis gali atsitikti ilgalaikėje perspektyvoje, tačiau juk visada geriau apsidrausti iš anksto.

Jei jūsų namas nėra nuolaidus ir jo tipas yra iš vienų moderniausių tendencijų – tolygaus ir tiesaus tipo, tai lietaus nuvedimo sistema jums yra dar būtinesnė nei kitiems asmenims. Turint tokį stogą ant jo ne tik daug paprasčiau kaupsis šiukšlės, bet ir lietaus vanduo, kuris gali atnešti milžiniškų ir nemalonių nuostolių netrukus nė ilgesniam laiko tarpui. Nuolatinis vandens kaupimasis gadina stogo paviršių, ypač kai lietūs nereitai pasitaiko gana rūgštūs. Stogas pradeda irti, drėgmė gali prasiskverbti į stogo apšiltinimo sluoksnį ir tuomet visai prakiurti. Juk būtų be galo baisu, jei šaltą ir šlapią rudenį prakiurtų jūsų namo stogas?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *