Mediacija – alternatyvus ginčų sprendimo metodas

MediacijaĮvairūs konfliktai ne visada išsprendžiami taikiai, ir tokiais atvejais gali tekti pasinaudoti tam tikromis specialistų paslaugomis. Nors kilus konfliktu neretai grasinama teismais, tačiau toks sprendimas ne visada yra tinkamiausia išeitis. Kodėl? Paprasčiausiai teismo procesas yra pernelyg ilgai trunkantis, reikalaujantis nemažai laiko ir pinigų. Jei nepavyksta savarankiškai rasti kompromisą, pagalvokite apie https://www.medijuok.lt/ specialistų teikiamas paslaugas – ši pasirinkimo galimybė iš tiesų gali būti vienas geriausių sprendimų.

Mediacija – tai alternatyvus nesutarimų sprendimo būdas, kuomet trečias asmuo bando objektyviai įvertinti susiklosčiusią situaciją ir stengiasi rasti abiem pusėms palankią išeitį. Konfliktų metu tikrai dažnais atvejais pernelyg įsikarščiuojama, ir nesiklausoma, ką sako kita pusė. Žinoma, tai tikrai trukdo rasti palankiausią sprendimą, kad būtų patenkintos abi pusės, nes kiekviena jų siekia naudos tik sau. Mediatoriai padeda rasti tokį sprendimą, kuris būtų iš tiesų palankus abiem nesutariantiems asmenims, ir gana dažnais atvejais nebetenka kreiptis į teismą. Gera žinia yra ta, kad mediatorių paslaugos yra nemokamos, tad net ir tada, jei į tai žiūrite gana skeptiškai, šią teisminio proceso alternatyvą tikrai verta išbandyti. Dažnais atvejais prireikia vos kelių susitikimų su mediatoriumi, ir netrukus galima nuspręsti, kaip vertėtų elgtis toliau.

Tuo atveju, jei tenka kreiptis į teismą, gali prireikti tikrai nemažai laiko ir investicijų, o teismo nuosprendis gali būti jums nepalankus. Žinoma, abi pusės tikisi, kad sprendimas bus asmeniškai palankus, tačiau kartais nutinka ir taip, kad tenka skaudžiai nusivilti. Nesuarimų atveju teisios jaučiasi abi pusės, todėl gali būti sudėtinga nusileisti ar pasiūlyti tam tikrą kompromisą. Mediatorių užduotis – pasirūpinti, kad sprendimas būtų priimamas taikiai, ir kad jis būtų palankus ne tik vienai pusei.

Taigi, jei svarstote, kaip elgtis kilus konfliktui, tikrai verta pagalvoti apie galimybę kreiptis į specialistus, nes tai padės greičiau ir paprasčiau priimti tam tikrą sprendimą ir užbaigti iš pažiūros neišsprendžiamą konfliktą. Pasidomėkite teisminės mediacijos paslaugomis apsilankę https://www.medijuok.lt/teismine-mediacija/ internetinėje svetainėje, ir netrukus galėsite nuspręsti, kaip vertėtų elgtis toliau, ir kokį sprendimą priimti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *