Mediniai, aliumininiai ir plastikiniai langai – pliusai ir minusai

LangaiStilingi ir kokybiški langai užtikrina namų jaukumą ir komfortą, išlaiko šilumą ir leidžia mėgautis natūralia dienos šviesa. Lietuvos pirkėjams siūlomi įvairių tipų ir skirtingų konstrukcijų langai, pasižymintys individualiais privalumais ir trūkumais. Populiariausias sprendimas – mediniai, aliumininiai ir plastikiniai langai. Pastarieji užima lyderio pozicijas dėl itin patrauklios kainos ir ilgaamžiškumo. Tiesa, savo pirkėjų ratą išlaiko ir medis bei aliuminis.

Mediniai langai

Mediniai langai siejami su jaukumu ir tradicija. Tai viena seniausių statybinių medžiagų, pelniusi daugelio pirkėjų simpatijas. Svarbiausi medinių konstrukcijų privalumai yra jų mechaninis atsparumas, mažas šilumos laidumas, gera garso izoliacija, atsparumas šarmams, druskoms ir rūgštims. Be to, konstrukcijos nekaupia elektrostatinių krūvių ir nešvarumų. Mediniai langai skirstomi į kelias atskiras grupes, atsižvelgiant į konkrečią profilio gamybos technologiją. Langai gali skirtis spalvomis, formomis ir konfigūracijomis. Didžiausias šio sprendimo trūkumas – itin didelė langų kaina ir gana sudėtinga priežiūra.

Aliumininiai langai

Aliumininiai langai yra lengvi, ilgaamžiai, nereikalaujantys priežiūros, atsparūs korozijai ir kitiems aplinkos veiksniams. Tai tvirtas pasirinkimas šiuolaikiniam namui, kur dominuoja stiklo konstrukcijos. Aliuminis pasižymi plačiu profilių pasirinkimu, todėl atitinka individualius pirkėjų poreikius. Svarbiausias jo pranašumas – didelis tvirtumas, pranokstantis medžio ir plastiko konstrukcijas. Be to, aliumininiai langai puikiai dera su moderniomis apsaugos sistemomis, kurių svarbiausias tikslas – apsaugoti gyventojus nuo gaisro ar įsilaužimo. Didžiausiam trūkumui priskiriama langų kaina, reikalaujanti gana didelių investicijų.

Plastikiniai langai

Plastikiniai langai skiriasi savo profilių tipais. Be to, itin plati gamintojų pasiūla leidžia rinktis skirtingos kokybės konstrukcijas, atitinkančias individualius pirkėjų poreikius. Plastikiniai langai vertinami dėl itin geros kainos, plataus asortimento ir nereiklios priežiūros. Šis sprendimas yra vienas optimaliausių variantų taupantiems pirkėjams, ieškantiems komforto ir kokybės už priimtiną kainą. Plastikinių langų trūkumams priskiriamas mažesnis langų tvirtumas. Be to, dalis pirkėjų mano, kad plastikiniai langai negali užtikrinti jaukumo, kurį suteikia medinės konstrukcijos. Iš kitos pusės, modernūs plastiko gaminiai siejami su šiuolaikiška ir stilinga gyvenamąja aplinka. Verta prisiminti, kad Lietuvoje gaminami langai atitinka itin aukštus kokybės reikalavimus ir džiugina patogiu ir lengvu naudojimu, ilgaamže eksploatacija ir ilgalaikiu pirminės išvaizdos išsaugojimu. Šie langai nereikalauja dažnų valymo darbų ir brangių priemonių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *