Neįrengti namai – pardavimas ir pirkimas

Kokias medžiagas naudoti buto įrengimui?Perkantiems būstą Vilniuje, dažnai iškyla dilema: rinktis visiškai įrengtus namus, kad ir senesnius, ar su nebaigtomis statybomis. Kartais neįrengta elektros izoliacija, nepadaryta apdaila, gipso kartono kaina dar čia pat ant plokštės užklijuota, ką tik sudėti, bet neužsandarinti plastikiniai langai neatrodo įkvepiančiai. Tačiau finansiškai toks butas gali būti ekonomiškesnis pirkinys, nei iškart įrengtas senesnės statybos ir senesnio remonto butas.

Senos statybos

Taigi, daugybei žmonių nesinori nusipirkus pirmąjį būstą iškart pradėti jį ir remontuoti. Ypač, kai perka dar visai jauna pora, neseniai gyvenusi bendrabutyje, o dabar jau imanti paskolą butui. Taip kalba vilnietė Viktorija. „Esu 30 metų moteris ir pagaliau perku savo gyvenimo būstą. Du metus taupiau tam, kad gaučiau tą paskolą, kad turėčiau pradinį įnašą. Nes, kaip žinote, paskolos nedalinamos taip lengvai į kairę ir į dešinę. Kai pagaliau gaunu ją, tikrai nenoriu, kad man dar galvoja suktųsi tokios mintys kaip remontas, apdaila, gipso kartono kaina ir kitokie niuansai, susiję su statybomis. Esu viena, neturiu vyro, o draugai tikrai irgi ne santechnikai ir statybininkai. Apskritai, remontai nėra mano hobis, man svarbu, kad vieta būtų pačiame centre, o visa kita tiesiog tvarkinga ir ekonomiška. Na, kad nešvilptų vėjas per stogą ir dėl to nereikėtų keturgubai už šildymą mokėti. Manau, mano perkamas butas, nors ir nebuvo remontuotas 15 metų, tuos poreikius atitinka. O smulkmenomis tegul rūpinasi kiti, remonto tikrai nedarysiu. Ko labiausiai gyvenime nenorėčiau, tai dabar pirkti kažkokį visiškai neįrengtą butą ir kankintis su remontais“, – pasakoja moteris.

Naujas remontas

Tuo tarpu, laiko ir pomėgį rekonstrukcijoms turintys žmonės neslepia, kad pirkti tokį vos įrengtą butą yra labai geras sprendimas. Tautvydas pasakoja, kad taip ir padarė: „Aš pats esu statybininkas, tai man iškart atkrenta daug problemų, kurių kiltų kitiems. Be to, turiu ir draugų, kurie gali padėti elektros ar santechnikos klausimais. Vadinasi, viskas gerai. Aš pamatau skelbime gipso kartono plokštes, sienas be tapetų, ir man iškart galvoje piešiasi svajonė, kaip aš ten viską suremontuočiau. Ir tai kainuos gal dvigubai pigiau, negu perkant jau tokį remontą padarius. Tai kodėl aš turėčiau sau neleisti taip pirkti? Kai padarysiu remontą pas save, tai gal ir pas ką nors kita darysiu, o kol kas esu įpusėjęs savo namuose“.

1 komentaras “Neįrengti namai – pardavimas ir pirkimas

  1. Tik prieš remontuojant būstą svarbu labai kokią grindų dangą pasirinksit. Daug pats informacijos skaičiau apie tai ir nusprendžiau, jog namams labai tinka plytelės, labai gerai atrodo, o ir prižiūrėti paprasta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *