Norint vykdyti statybas sklype – tik su kaimynų sutikimu

Kad visa komunalinė technika iš https://www.truckfind.lt/specializacijos/komunaline-technika į statybų aikštelę keliaus taip vangiai ir ilgai, vienas vyras tikrai nesitikėjo. Jam atrodė, kad viską galima padaryti paprasčiau ir statybas pradėti bei baigti lengvai. Tačiau jis labai suklydo, nes visas statybų projektas užstrigo tiesiog dėl nesutarimų su kaimynas.

Panoro statytis namą regioniniame parke, teko tvarkyti daug dokumentų

Truck Find sprendimaiŽmogui mažai rūpėjo vilkiku pardavimas, kai jis nutarė statytis namą. Mažai rūpėjo ir tai, kad čia yra regioninis parkas. „Visada labai mėgau Dzūkiją. Nuo mažens ten atvažiuodavau su tėvais ir seneliais ilsėtis prie ežerų. Kai sutaupiau pinigų namo statybai, pasirinkau vietą, kur buvo likę šiek tiek giminaičių. Ir tiesiog tai buvo Dzūkijos vienas gražus kraštovaizdis. Vos tik pasirodė tas skelbimas, kad parduodama žemė, supratau, kad jis kaip tik man. Viskas miestelyje, o šalia teka upė, tiesiog krantas per tą sklypą. Na, neatsispyriau ir pirkau iškart. Tik paskui išsiaiškinau, kad čia yra regioninis parkas ir dėl statybų, patikėkite, kiek daug man teko tvarkytis savivaldybėje, rajone, pas miesto architektus ir projektuotojus popierių. Tikrai prasidėjo tikras popierizmo kelias. Bet labai norėjau ten statytis namą, tai susitaikiau su viskuo ir narsiai ėjau į priekį“, – sako vyras.

Dauguma kaimynų neprieštarauja

Vyrą domino ir vilkiku pardavimas, nes norėjo jis paskutinį kartą panaudoti savo seną vilkiką statybose, o paskui parduoti. Kaip manė, nebereikės vėliau. Tačiau statybos niekaip negalėjo prasidėti. Paaiškėjo, kad yra nemažai dzūkų kaimynų, kurie nelabai norėtų tų statybų. „Sužinojau, kad turiu surinkti kaimynų parašus, liudijančius, kad jie pritaria toms mano statyboms. Tai nemalonus dalykas. Ir man, ir tiems žmonėms. Ir apskritai, kad tarsi turi žemės, bet realiai nieko negali su ja daryti. Tai teko su kaimynais visaip tartis, ir paslaugas jiems daryti, ir prie bonkos sėdėti. Ko tik nedariau“, – sako jis.

Sunku susisiekti su emigravusiais

Sunkiausia, anot pašnekovo, buvo su tais žmonėmis, kurie yra emigravę. „Tikrai labai tai sunku, kai daug žmonių gyvena kažkur užsienyje ir tu išvis nežinai, ką daryti, kaip susisiekti, o parašų reikia. Viltis dėjau į šventinį laiką, kada daug kas grįžta į Lietuvą pas artimuosius ir tada lengviau susikalbama“, – prisimena. Vienas kaimynas nenori priešais save matyti statybų, tačiau ir su juo galiausiai pavyko susitarti.

2 komentarai “Norint vykdyti statybas sklype – tik su kaimynų sutikimu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *