Prostatos vėžys ir gydymas

Kiekvienais metais prostatos vezys nustatomas vis didesniam skaičiui vyrų, todėl labai svarbios ne tik profilaktinės priemonės, tokios kaip sveikas gyvenimo būdas, bet ir reguliarūus apsilankymai pas gydytojus bei tyrimų atlikimas. Ar žinojote, kad ankstyvose stadijose nustatyta liga gali būti lengvai išgydoma? Be to, net ir vėlesnės stadijos taip pat dažniausiai sėkmingai pagydomos, todėl reikia nebijoti ir atlikti visus reikiamus tyrimus.

Prostatos susirgimaiKadangi prostatos vėžio susirgimai ir toliau kasmet didėja, tai medikai skiria vis didesnį dėmesį šios ligos profilaktikai ir nustatymui. Skiriamos keturios ligos stadijos. Pirmajai stadijai priskiriami navikai, kurie dažniausiai nustatomi visai atsitiktinai, nes dažniausiai jokių simptomų nėra. Antrosios stadijos navikai tyrimo metu matomi, kaip didesnis išsiplėtimas, nei pirmosios stadijos, tačiau jie dar nėra išplitę toli nuo ligos židinio. Tuo tarpu trečiosios stadijos navikas jau yra išsiplėtę už ligos židinio ribų. Ketvirtoji stadija parodo, kad naviko išplėtimas jau yra netoliese esančiuose kituose organuose. Tyrimai atliekami imant pacientų kraują, tačiau papildomai gali būti paskirti ir kiti tyrimai. Tam pasitelkiamos šiuolaikiškos medicinos technologijos – tomografija arba biopsija.

Pacientams, kuriems nustatoma ankstyva stadija, gydymas dažniausiai nėra taikomas. Jiems skiriamas stebėjimas. Tai reiškia, kad reikia dažnai lankytis pas gydytoją ir atlikti tyrimus. Jeigu liga neprogresuoja, tai gydymas nepradedamas taikyti. Taip yra daroma, nes ankstyvose stadijose radikalus gydymas gali padaryti daugiau žalos, nei naudos, nes prostatos vezys gydomas chemoterapija, hormoniniais vaistais, chirurginiu būdu, o tai tikrai nėra naudinga, jei liga yra pradinėje stadijoje ir ji neprogresuoja. Gydytojai įvertina riziką ir nepageidaujamus poveikius, kurie gali būti taikant gydymą, ir daugeliu atveju paliekamas stebėjimas, o ne skiriamas gydymas.

Tyrimai skirti vėžio nustatymui leidžia parinkti tinkamą gydymo ar stebėjimo metodus. Todėl vyrai turi suprasti tyrimų svarbą. Taip pat reikia žinoti, kad nebūtina laukti kuomet tyrimai skiriami nemokamai, o galima juos atlikti ir daug anksčiau, nei sulauksite 50 metų (nuo tokio amžiaus visiems vyrams skiriamas nemokamas prostatos tyrimas skirtas nustatyti vėžio buvimą).

Viena iš dažniausių vyrų onkologinių ligų gali būti sėkmingai išgydyta. Prostatos vėžio diagnozė nors iš pradžių atrodo grėsmingai, tačiau daugeliu atvejų pasveikimo procentas yra labai didelis ir palyginus su kitomis Europos šalimis, Lietuva lenkia, todėl gydymas čia tikrai yra sėkmingas. Reikia nebijoti kreiptis į medikus ir atlikti tyrimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *