Renkamės minkštuosius baldus – ką reikia žinoti?

Foteliai namamsJaukūs namai – tai daugelio namų savininkų svajonė. Norėdami sukurti jaukumą savo būste dažnai nežinome nuo ko pradėti, tačiau daugiausia pasiekti galime pasirinkę minkštuosius baldus: sofa, lova, foteliukai ir pan. Tokie baldai visuomet suteiks jaukumo bei komforto. Tinkamas minkštų baldų pasirinkimas yra didelis, todėl labai svarbu žinoti, kokie baldai tinkami, o kurie ne. Rinkitės kokybiškus gaminius, kurie tinka prie jūsų interjero. Kaip rinktis minkštuosius baldus, kad netektų nusivilti?

Pirmiausia reikia pagalvoti, kokius namus norite kurti. Koks bus interjeras? Kokios baldų spalvos ar audiniai tinkamiausi? Jei kambariai, kuriuose stovės baldai yra nedideli, tai reikia ypatingą dėmesį skirti baldų dydžiams, nes per dideli gali padaryti priešingą efektą – sumažės kambarys. Kaip matome, turime daug ką labai gerai apgalvoti. Taigi, pradėkite nuo tinkamo dydžio parinkimo. Sofos ir lovos užima didelę dalį kambario, todėl atidžiai pamatuokite, kiek laisvos vietos turite ir tuomet žinosite, kokio dydžio sofa ar lova jums bus tinkamiausia. Be to, svarbu ir kokioje vietoje baldas stovės. Tarkime, didelėje svetainėje puikiai atrodys sofa, kuri bus pastatyta ne šalia sienos, bet viduryje svetainės. Tokio baldo statymo neverta rinktis mažame kambaryje. Tiks nedideli baldai, kurie stovės taip, kad užims kaip įmanoma mažiau patalpos ploto ir netrukdys laisvai vaikščioti.

Nepamirškite baldų derinti prie esamo arba kuriamo interjero. Jei tai minimalistinis interjeras, tai tikrai netiks didelės sofos, o Provanso stiliaus svetainėje prastai žiūrėsis sofa, kuri yra šiuolaikinio stiliaus įvairių spalvų derinio baldas. Taigi, žinodami, koks stilius vyraus jūsų būste, turite priderinti ir baldus. Šiuo metu sužinoti, kaip atrodo tam tikro stiliaus baldai, yra labai paprasta, todėl nereikės net interjero dizainerio pagalbos. Be to, internete gausu įvairų interjero stilių pavyzdžių.

Spalvos taip pat labai reikšmingos. Tarkime, jūsų svetainėje stovi klasikinė juoda sofa, interjeras taip pat klasikinis, kuriame vyrauja baltos ir juodos spalvos deriniai, tai norint sukurti dar jaukesnę svetainę puikiai tiks juodai baltos spalvos derinio foteliukai. Kartais pirkėjai renkasi ne klasikinius spalvų derinius, o pageidauja ryškių spalvų, pavyzdžiui, žalios ar oranžinės. Čia galima tik priminti, kad ryškių baldų kaip ir akcentų interjere neturėtų būti per daug, nes ryškios spalvos netrukus pradės varginti ar net erzinti. Jų turi būti nedaug, tuomet jos puikiai pagyvins būstą ir suteiks žaismingumo. Detalėmis galima sukurti išskirtinį interjerą.

1 komentaras “Renkamės minkštuosius baldus – ką reikia žinoti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *