Šalys, kuriose verta turėti mašiną

Keliaujant po tam tikras šalis, susiduriame su įvairiomis transporto ir susisiekimo situacijomis. Kai kur verta vaikščioti pėsčiomis, kitur važiuoti metro, traukiniu, autobusu, dar kitur – parankiausias dalykas yra auto nuoma.

Kai geriausia vaikščioti

Yra Europoje miestų, kur susisiekimas labai brangus. Londonas – vienas iš tokių. Ten žmonės ryžtasi pėsčiomis eiti ilgiausius maršrutus, nes vos pavažiavimas kelių stotelių kainuotų nuo 5 svarų. Taigi, jeigu keliausite į tokį miestą,pasiimkite patogią avalynę. Nes tikriausiai pakeliauti su metro nepavyks. Eisite, kol pėdų nejausite.

Viešasis transportas

AutomobiliaiTačiau daugumoje gerai išsivysčiusių šalių, žinoma, veikia ir puikios susisiekimo sistemos, kurios net nėra labai brangios. Italijoje galima važiuoti traukiniais vidutiniška kaina, atsižvelgiant į visą pragyvenimo lygį. Be to, tai net ir nėra labai sudėtingas dalykas, nes traukiniai bei autobusai veža į visas vietas. Kiek keblesnė, nes skirtingų firmų valdoma, yra Vokietijos susisiekimo sistema. Tačiau ir ten galite pravažiuoti visai normalia kaina, ir tikrai vos ne į kiekvieną užkampį užsukti. Mėgstantiems viešąjį transportą, bus maloni staigmena pasivažinėti itin pigia, bet visur nuvežančia Ukrainos traukinių sistema.

Išeitis – auto nuoma

Labiausiai automobilio mums prireiks Europos šalyse, kurios dar nėra patekę į Europos Sąjungą bei nėra gavusios finansavimo kelių būklės gerinimui, taip pat viešojo transporto sektoriaus vystymui. Aišku, ir visiems kitiems gyvenimo sektoriams. Tuomet net ir esant patiems geriausiems norams, bus tiesiog labai sunku keliauti kažkur, kur nėra normalaus susisiekimo, naudojantis viešuoju transportu. Geriausia išeitimi tada tampa auto nuoma, leidžianti kaip nori keliauti. Be to, dažniausiai ji ir nebūna labai brangi tokiose šalyse, galima mašiną išsinuomoti kone pusvelčiui. Žmonės, kurie keliauja į Balkanus ir tikisi viską apvažiuoti traukiniais, dažnai skundžiasi, kad pateko kone į pinkles. Traukiniai važiuoja vos 50 kilometrų, autobusų tvarkaraščių nėra, galiausiai paaiškėja, kad nėra nacionalinės viešojo transporto sistemos ir į tam tikras vietas veža skirtingų įmonių ir privačių vežėjų autobusai, dėl to beveik neįmanoma susiplanuotimaršruto. Su auto nuoma galima greitai patiems apvažiuoti vietas, į kurias norisi patekti. Aišku, gali tekti ir šiek tiek paklysti, tačiau to neišvengtumėte jokiu atveju. Gruzija, Bosnija ir Hercegovina, Bulgarija, Rumunija, Juodkalnija, Serbija… Šalys, kuriose nepralošite išsinuomoję automobilį. Tiesa, Skandinavijoje dažnai irgi praverstų geriau išplėtotas viešasis transportas arba auto nuoma, nes ten taip pat sunku keliauti nuo vieno taško į kitą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *