Šiek tiek apie gyvatvorės priežiūrą

ParkaiJeigu jūsų sklypą juosia daili gyvatvorė, ši prekė (gyvatvorės žirklės) https://parkutechnika.lt/akumuliatorines-gyvatvoriu-zirkles būtinai turi būti jūsų ūkiniame pastate, kur laikote savo įrankius. Kadangi jos yra būtinos, kai reikia suformuoti tinkamas krūmų formas.

Tinkamai parinkti krūmai formuos vaizdą daugybę metų

Išties tai gali būti ir elektrinis grandininis pjūklas, jeigu užsiimsite rimtesne skulptūra krūmams, tačiau gali pakakti ir žirklių pasirinkimas. Tikroji krūmų priežiūra prasideda dar tada, kai renkatės krūmus, kuriuos galėtumėte pasėti. Jau tada turite pagalvoti, ar jie tinka jūsų dirvožemiui, aplinkai, klimatui. Daugybėje vietų gražiai auga alyvų krūmai, kurie vienu metu ir sužydi, o puikieji tujų krūmai tiesiog visą laiką atrodo gerai, tačiau jie taip pat visą laiką yra žali ir neperregimi. Tai populiarūs sprendimai, nors jūs galite rinktis ir kažką neklasikinio, tačiau tai reikš, kad galbūt turėsite ir daugiau jais rūpintis. Ypač būkite atsargūs, jeigu norite krūmus sodinti kažkur ant šlaito, kur atsiveria puikus vaizdas. Juk krūmai gali užaugti labai dideli, aukšti ir trukdyti, o ne puošti aplinką.

Svarbu pjaustyti ir formuoti krūmus

Krūmų priežiūrai svarbus pjaustymas ir formavimas. Dauguma krūmų formuoti reikia, kad jie būtų reikiamo dydžio. Jeigu jie patvoriuose – kad per daug neišsiplėstų į gatvę ar kaimynų sklypą. Kai kurie žmonės formuoja kaip skulptūras tokius krūmus, taip siekdami sukurti patį gražiausią įspūdį. Tačiau tokiam forminiam pjaustymui jau visgi reikėtų turėti ir kompetencijų bei gabumų.

Sausros metu reikia ir palieti

Kai kurie krūmai yra lepūs, jiems reikia daugiau saulės arba daugiau vandens, jie neauga bet kokioje dirvoje. Todėl sausros metu, jeigu pasitaiko tokia vasara, juos reikia būtinai palieti ir prižiūrėti. Jeigu pasisodinote kažkokius egzotiškus ar lepius krūmus, turėsite laistyti. Aišku, galima įvesti mechanizuotas laistymo sistemas, tuomet bus paprasčiau.

Nemalonu, kai mėtomos šiukšlės

Kai kuriems gyventojams vis tenka gyventi dėl krūmuose atsirandančių šiukšlių. Jeigu krūmai yra į gatvės pusę, ten arba žmonės piktybiškai primeta skardinių, popierėlių, butelių, kitų šiukšlių, arba kartais tiesiog vėjas atpučia iš kažkur. Žinoma, mūsų gražioje šalyje tokių atvejų, kada yra viskas tiesiog sumetama, būna rečiau.

Krūmuose gali atsirasti gyventojų

Retai pasitaiko savo namų krūmuose surasti žmogų, tačiau dažnai pasitaiko rasti laukinės gamtos atstovų. Pavyzdžiui – vadinamųjų alyvinių slyvų, kurios būtent ir auga alyvų krūmuose. Gali ten apsigyventi ir katės ar paukščiai suktis lizdus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *