Šiferio dangos privalumai

Šiferis statybomsJau daugelį metų viena geriausiai žinoma stogų dengimo medžiagų – tai šiferio danga. Pačioje pradžioje gaminta ne iš pačių saugiausių medžiagų, šiandien šiferio danga yra be pavojingojo asbesto. Šiferis kaina yra protingiausias pasirinkimas ieškantiems ilgaamžės investicijos į kokybę. Vis dar vyraujantys stereotipai apie pavojingą šiferio sudėtį nebe tokie aktyvūs kaip anksčiau, mat nemažai žmonių jau daugiau nei dešimt metų renkasi šią dangą, pasitikėdami naujausiomis technologijomis, ir per šį laiką dar neatsidaro nukentėjusiųjų. Renkantiems šiferio dangą pateikiame jos privalumus, neaplenkdami ir trūkumų.

Ilgaamžė medžiaga ir priežiūros reikalaujantis paviršius

Pagrindinė šiferio populiari savybė – tai jos ilgaamžiškumas. Didžioji dalis teigia, kad šiferis kaina yra pati geriausia investicija į ilgaamžį tarnavimą, mat medžiaga kokybiška išsilaiko iki pusšimčio metų. Tačiau naujausios šiferio technologijos gyvuoja tik vos daugiau nei 10 metų, todėl 50 metų garantija tampa tik hipoteze. Naujasis šiferis išties yra tvirtas, todėl galima teigti, jog hipotezė gali būti išties objektyvi.

Kaip jau išsiaiškinome šiferis yra ilgaamžė medžiaga, tačiau kokie dar privalumai keliauja į šios medžiagos bagažą? Tai viena geriausių garso izoliacijų, pukiai padedanti ventiliuoti patalpas, nesusidaryti jose kondensatui bei vienas didžiausių privalumų – šiferio danga yra visiškai nedegi. Šių savybių sąjunga su nauja sintetine šiferio medžiaga padaro kainą pačią objektyviausia ilgesnio laiko tarpo perspektyvoje. Be to, šiferis jau yra gerai žinomas ir įprastas Lietuvoje, todėl jo tradiciniai vingiai yra priimti lietuviams ir jų nuomone, šiferio bangos suteikia namui lietuviško autentiškumo.

Nepaisant visų privalumų, šiferio danga turi ir vieną trūkumą (o gal kam nors tai pasirodys ir privalumu?). Šiferio danga nuo saulės šiek tiek blunka ir yra linkusi prarasti savo spalvą. Šiam trūkumui išspręsti yra dvi išeitys. Pirmoji – tai investavimas į kokybiškesnes, ilgaamžiškesnes šiferio dangos dažų kainas ir technologijas, kurios užtikrins atsparumą šiferio dangos blukimui. Antroji – kas porą metų nublukusią dangą perdažyti. Tačiau tai kainuos daugiau nei pirminė investicija ir ne tik pinigų, bet ir jūsų laiko. Tačiau ieškantiems naujovių tai gali ir neatrodyti kaip didelis trūkumas, verčiau – kaip privalumas ir galimybė atsinaujinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *