Šiltnamio gėrybės jūsų sveikatai

Jeigu sakoma, kad sveikata yra brangiausias turtas, tai kokia iš tiesų turėtų būti įkainojami šiltnamiai kaina? Juk būtent šiltnamyje mes visi galime užsiauginti tų gėrybių, kurios ir praturtins mūsų gyvenimus, ir suteiks tą pačią brangiausią mūsų sveikatą. Ką tokio sveiko galima užsiauginti šiltnamyje?

Daržovės – vitaminų šaltiniai

Šiltnamio kainaŽinoma, kad šiltnamiai kaina turėtų paaugti vien dėl to, kad ten auginame daržoves. Keista prisiminti, kad dar prieš kelias dešimtis metų niekas Lietuvoje nekalbėjo apie vegetarizmą ir daržovių naudą. Visi žinojo, kad jeigu nepavalgys mėsos kilogramo per dieną, tai jausis silpnai, visi rijo, kad net „per bazdą varvėjo“, ir tai atrodė įprasta. Sulig geležinės uždangos pasitraukimu pirmiausiai visiems dar teko keletą metų leisti sau tiesiog atsigriebti ir šiek tiek daugiau prisivalgyti visko iš eilės, o tada jau atėjo sveikatingumo banga. Kuri pagaliau leidžia normalizuotis žmogaus mitybos įpročiams. Žinoma, kad yra puiku, jog neturime tokių manijų, kad bijotume laktozės, gliteno ar kitų „priešų“, o požiūris į sveiką mitybą kol kas tikrai yra sveikas. Ir sveikos mitybos pagrindu visur ir visada mūsų kraštuose vis dar yra laikoma būtent mityba, kada vartojama daugiausia daržovių ir vaisių. Tai iš tiesų leidžia pavalgyti taip, kad gautume visų vitaminų, antioksidantų, natūralių vaistų, pastiprintume imunitetą ir drauge neapkrautume kūno nereikalingomis medžiagomis. Jeigu daržoves auginame savo šiltnamyje, tuomet tokio maisto vertė pakyla. Žinome, kad viskas tikrai natūralu, kad sunoko po savo celofanu, o ne kažkur sunkvežimyje, apipurškus nokinimo chemija.

Žolelės ir prieskoniai peršalimui

Dar vienas dalykas, kuris puikiai padės sveikatai, ir kurio gimtinė bus šiltnamis, tai įvairios žolelės, prieskoniai ir arbatos, kas taip pat bus į naudą. Tokios arbatos kaip šalavijų, čiobrelių – puikus vaistas nuo įvairių ligų. Tad verta pasisodinti šiltnamyje ir šiek tiek šių arbatinių ir prieskoninių augalų. O taip pat ir kai kurie prieskoniai, tokie kaip imbieras arba česnakas, yra patys geriausi vaistai nuo peršalimo. Jeigu mėgstate rizikuoti, šiltnamyje auginkite ir citrinas – kas žino, gal pavyks, ir užsiauginsite puikų vitamino C šaltinį.

Psichologinis komfortas

Kitas nuostabus dalykas, kuris dar geriau padės sustiprinti sveikatą – tai malonumas dirbti sode ir šiltnamyje. Kai ten darbuojamės, tai jaučiame tokį atsipalaidavimą, tarsi būtume meditacijoje ar psichologo kabinete. Tai irgi labai sveika, ir visa tai galima gauti savo šiltnamyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *