Statytis namą užmiestyje ar pirkti butą centre?

Pigesni namaiKas geriau – karkasiniai namai, ar butas daugiabutyje? Klausimą šį galiausiai prieina dauguma jaunų šeimų, planuojančių gyventi savarankišką gyvenimą. Daug kas atsiremia į finansus. Turint tą pačią sumą pinigų, galima įsivaizduoti dvi gyvenimo kryptis. Viena – perkant kelių kambarių butą kažkur miesto centre arba netoli centro, kita – už tą pačią sumą perkant 20 kilometrų nuo miesto plotą žemės ir ten gali būti statomi karkasiniai namai. Tačiau viską reikia labai apgalvoti. Nes nekilnojamasis būstas yra tikrai ilgalaikis sprendimas, negali įsivaizduoti, kad jis bus tik keliems metams. Reikės dėl jo ir dirbti daug metų, ir gyventi ten.

Atstumo nuo centro bėda

Jeigu kaip pati geriausia versija atrodo karkasiniai namai kažkur užmiestyje, tada mes neišvengiamai susiduriame su atstumo klausimu. Tikriausiai už tam tikrą pinigų sumą bus ieškoma balanso, bus ieškoma, kaip padaryti, kad atstumas nuo centro nebūtų labai didelis, bet kartu ir būtų galima už tą sumą statyti namą ir įpirkti žemės. Galiausiai visgi teks rinktis plotą tolokai nuo centro. Jeigu kalba eina apie sostinės apylinkės, tai gal ir nutiks taip, kad ten dar važiuos viešasis transportas, tačiau važiuos tikrai retai. O štai gyvenimas centre, daugiabutyje, labai apribos žmogaus poreikius, neleis taip, kaip nori gyventi. Tačiau galbūt anksčiau ar vėliau ir pavyks. Pagalvokite, ką jums reiškia atstumas nuo centro, jeigu namo statybos vis dar atrodo kaip didžiausia svajonė? Ar nepavargsite tiek laiko važinėti didelius atstumus į darbą? Ar turėsite galimybę vaikus nuvežti į darželius ir mokyklas?

Statyti namą – ir sunku, ir smagu

Vyrams dažnai lieka svajonė statyti namą. Tai tarsi patarlių įskiepytas gyvenimo tikslas. Bet net jeigu statomi paprasti karkasiniai namai, vis tiek dažnai tenka susidurti ir su sudėtingesniais atvejais, kada namas yra pastatomas sunkiai. Nors atrodo, kad beveik nieko nekainuos, bet visada kainuoja daug daugiau. Nors atrodo, kad patys prie statybų neprisidėsite, bet galiausiai vis tiek ir jūs vaikštote naktimis po darbo su dažų voleliu.

Gyvenimas bute vargina

Ir jeigu jums visi šie dalykai nekelia baimės, esate pasiryžę statytis namą, tada galime pripažinti, dėl ko tai iš tiesų yra nuostabus sumanymas. Ogi dėl to, kad gyvenimas bute žmones visada vargina. Tenka gyventi su daugybe kaimynų, tenka taikytis prie kitų žmonių, ir visą laiką būti jų garsų apsuptyje. Tad geriau statyti namą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *