Važiuojate su traktoriu: kokias KET reikėtų žinoti

TraktoriaiSunkioji žemės ūkio technika (traktoriai, kombainai ir pan.) kelių eismo taisyklėse yra atskirta nuo įprastų motorinių priemonių, automobilių. Taisyklėms šioms priemonėms yra kitokios. Štai ką vertėtų apie jas žinoti, jeigu vairuojate traktorių ar kitą žemės ūkio transporto priemonę.

Greitis ir lenkimas

Ne kartą esame matę, kaip tarpmiestiniuose laukuose lėtai važiuoja traktorius, o už jo susidaro nemaža eilė automobilių. Įprastos Ket neleidžia lenkti per ištisines juostas ar ten, kur kelio ženklas numato, jog lenkimas draudžiamas. Tačiau yra viena išlyga: jeigu eismo priemonė priekyje važiuoja lėčiau nei 40 km / val., tuomet ją vis tiek galima lenkti. Traktorius ar panaši eismo priemonė turi palengvinti lenkimą: pasitraukti kuo arčiau dešiniojo kelkraščio, specialiai nedidinti savo greičio lenkimo metu (tai yra draudžiama). Taip pat visą laiką tokia eismo priemonė privalo važiuoti priešais save palikdama savo dydžio tarpą (kad lenkiantys vairuotojai galėtų aplenkę ten persirikiuoti).

Stovėjimas

Su traktoriumi yra draudžiama važiuoti į gyvenamąją zoną ir ten palikti stovėti traktorių. Gyvenamojoje zonoje apskritai yra labai ribojamas eismas ir leistinas greitis siekia vos 20 km / val. Gatvės paprastai yra siauros, negalima palikti stovėti traktoriaus ar kitos sunkesnės nei 3.5 tonos masės priemonės.

Avarinio sustojimo metu (kuomet priverstinai arba dėl kitų priežasčių sustojama zonoje, kurioje yra draudžiama sustoti ir (arba) stovėti, traktorius privalo įjungti avarinę šviesų signalizaciją. Jeigu jos nėra arba ji neveikia, tuomet gyvenvietėje ne arčiau kaip 25 m iki traktoriaus, o ne gyvenvietėje ne arčiau kaip 50 m iki traktoriaus pastatyti gerai matomą avarinio sustojimo ženklą.

Eismas

Traktoriams draudžiama važiuoti veja, šaligatviais, dviračių zonomis. Išskyrus tuos atvejus, kuomet važiuojama vietose, kur esantys ženklai numato važiavimą būtent per tas teritorijas. Aišku, savo lauku arba nuo lauko iki lauko gal kartais ir tenka važiuoti tam neskirtu keliu ar teritorija.

Nors paprastai traktorių greitis siekia 30 – 40 km / val., tačiau KET numato, kad tokioms stambioms žemės ūkio technikos mašinoms asfalto arba betono danga yra leidžiamas maksimalus greitis – 50 km / val.

Kai kuriais atvejais traktoriui galioja tos pačios KET kaip ir krovininiam automobiliui. Jeigu tam tikro traktoriaus matmenys ir svoris viršija Lietuvos Respublikos įstatymuose leistinus – tuomet reikia turėti leidimą ir važiuoti šviesiuoju paros metu tik turint susisiekiamo ministerijos arba savivaldybės išduotam leidimui esant, ir tik važiuojant iš vieno lauko į kitą arba iš jo grįžtant. Naktį turi būti šviesomis pažymėti gabaritai, o iš priekio lydi policija su raudonais ir mėlynais arba tik mėlynais švyturėliais, arba paprasta mašina su oranžiniais švyturėliais.

2 komentarai “Važiuojate su traktoriu: kokias KET reikėtų žinoti

  1. Turėtų uždrausti traktorių eismą magistraliniuose keliuose esant rūkui ir slidžiam keliui. Nes per didelį rūką retas susivoks, kad artėja dideliu greičiu prie traktoriaus, o ne fūros. Nes per rūką traktoriais priekaba panaši į fūros. Traktorius rieda 30 km/h ir avarija neišvengiama.

  2. Karštą vasaros dieną važiuoja didžiulis ūkininko traktorius, greitis tikrai didesnis nei 50km,gatvė purvina, pakyla didžiulis dulkių debesis, šaligatvių nėra, kaip reguoti,gyventi,langai apnešti dulkėmis. Perspėjus vairuotoją kyla kerštas,panika. Ar yra kokia suvaldymo sistema ??? Kur apie tai galima pranešti ???

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *