Žemės ūkis tampa stilingų miestiečių pasididžiavimu

Šiltnamių statytmasJeigu manote, kad šiltnamiai ir daržai tinka tik kaimiečiams, vaikščiojantiems po purvynus su botais ir šokančiais su klumpėmis pirkioje – labai klystate. Vis labiau pasaulyje plinta mados, kurios buvo iš pradžių laikomos atsilikėlių džiaugsmais. Jeigu seniau smerkėme sportą ir sakėme, kad žmogus turi orientuotis tik į intelektą, dabar sportas, sportiniai drabužiai – protingiausių žmonių pasirinkimas. Jeigu dar neseniai miestiečiai juokėsi iš ūkininkų, dabar patys suprato ekologiško gyvenimo prasmę, jau pakankamai atsikando miesto triukšmo, ir visi tiesiog svajoja apie nedidelius sodus bei ūkius.

Pora augina net vištas

Štai pora, ilgą laiką gyvenusi sostinės centre, išsikraustė į kaimą. „O ko nesikraustyti? Ten viskas taip gražu, oras nuostabus, gamta tobula, ir gyvenimas daug pigesnis. Tiek vyras, tiek aš turime darbus nuotoliniu būdu, todėl galime juos lengvai dirbti. Tik čia priešais turime gamtą. Vasarą būna nuostabu. Yra ežeras, miškas. Iškart užsidėjau šiltnamį, bet dar bus tik pirmi metai su juo. Ankstesnius metus pradėjome auginti gyvūnus, o šįmet ir augalų eilė bus. Nors atrodo, kad viskas atvirkščiai turėtų būti, bet bus kaip tik taip. Pernai pradėjau auginti vištas. Nuostabu turėti savų kiaušinių, ekologiška, sveika, skanu, nekainuoja. Šiais metais labai noriu užsisėsti šiltnamį. Pas mus draugai atvažiuoja iš miesto, visiems čia labai patinka, kiti jau irgi ėmė žiūrėtis sodybas šalia, gal atsikraustys irgi“, – pasakoja moteris.

Šiltnamiai gėlėms ir daržovėms

Kita jauna kompanija taip pat labai domisi šiltnamiais. Mergina dirba dizainere. "Dirbu reklamos agentūroje jau beveik 10 metų. Ekologija jau seniai yra kiekvienos marketingo sistemos dalis. Bet dabar tie dalykai jau natūraliai ir persimeta į gyvenimo būdą. Mano močiutė turėjo daržą ir augino visokius augalus. O dabar aš pati noriu būti ta, kuri augina visokius dalykus. Man tai atrodo nuostabu ir tikrai labai norisi turėti tokį mini daržą. Kol kas augindavau visokius dalykus pas save balkone, o šiais metais jau turime netoli Vilniaus esantį sodo namelį. Norime ten įsikurti vasarai. Pastatėme gražų stiklinį šiltnamį. Jame auginsiu orchidėjas. Kitas šiltnamis yra daržovės, iš tiesų, jų laukiu labiau. Man augalai, kuriuos paskui gali suvalgyti, atrodo daug geresni, negu tie, į kuriuos šiaip tik gali pasižiūrėti“, – pasakoja jauna mama, kuri vasarą praleis gamtoje augindama pomidorus, orchidėjas, narcizus, krapus, agurkus, ridikėlius ir salotas.

1 komentaras “Žemės ūkis tampa stilingų miestiečių pasididžiavimu

  1. Dabar madinga užsiauginti savo produkciją, nes dažnai būna ekologiškesnė ir sveikesnė. Tačiau norint jau turėti didesnį ūkį, reikia ir technikos ir vietos, kur laikyti ją. Reikalinga vieta ir žemės produkcijos sandėliavimui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *