Kai prastai veikia stabdžiai…

Stabdžių remontasMokytis vairuoti pradėjau su automobiliu, turinčiu problemų su stabdžiais. Įdomu, ar žmogus, išmokęs vairuoti sugedusį automobilį, su pasunkintomis sąlygomis, kada reikalinga stabdžių žarnelių keitimas, gali vėliau vairuoti visiškai sveiką, nė kiek nesugadintą automobilį? Ar jis gali taip pat gerai padaryti tuos pačius dalykus? Man kartais atrodo, kad tai neįmanoma, bet pati ir nespėjau dar įsitikinti, nes kol kas tik mokausi vairuoti su tuo, kaip jau minėta, prastai veikiančiu automobiliu.

Stabdžių problemų signalai

Vairuoti yra smagu tada, kai veikia automobilis. Vairuoti sunkiau, kai jis turi bėdų. Kuo pasireiškia šios mašinos stabdžių bėdos? Visų pirma, tai yra sutrikęs reguliavimas. Jeigu spaudi labai švelniai – gali ir nesustoti, jeigu mini kaip sankabą iki pat dugno – tada ima lėtėti. Iš esmės, normaliomis sąlygomis, tai gali sukelti labai daug problemų, tačiau važiuojant tik žvyrkeliais, tų bėdų mažiau. Lengva pirmą kartą sėdus už vairo važiuoti, išskyrus stabdžių bėdas, gal dėl to, kad praeityje žaidžiau daug kompiuterinių žaidimų. Toks žaidimas kaip Need For Speed leisdavo patirti daug adrenalino, tačiau ten vairuoti tekdavo tik su puikiai veikiančiomis mašinomis. Tačiau buvo ir žaidimų, kurių mašinos gesdavo kažkaip visiškai tolygiai, be jokių išskirtinių bruožų. Joms sugedus prasidėdavo tolimesnės lenktynės su jau pagadintais stabdžiais arba vairu. Ten irgi kažkada buvo panašiai apgedusi mašina kaip ir šita, kurią dabar vairavau. Taigi, manau, kad kompiuteriniai žaidimai tikrai davė naudos.

Mano vairavimo mokykla

Vairuoti teko per žvyrkelius. Niekada pirmą kartą važiuojantiems niekas neduoda važiuoti per miestą arba bent jau normaliu asfaltu. Tenka nuobodžiai stebėti, kaip keičiasi pievų su karvėmis peizažai pro langus, kol lėtai bandai suvaldyti automobilį žvyrkeliu. Jokio malonumo, tačiau galbūt gera veikla, bandant priprasti prie savo auto transporto priemonės. Geras laikas pajausti jos gabaritus, išbandyti vairo stiprintuvą, jeigu kelelis bent šiek tiek vingiuotas. Visa tai leidžia sudaryti šiokio tokio mokymosi pradmenis, o su jais gali ir patirti nemažai išgyvenimų, kurie vėliau padės, kai jau pradėsi iš tikro vairuoti. Kol kas mokausi taip neoficialiai su giminėmis pravažiuodama keliukais. Vėliau nuo kažkurio mėnesio užsirašysiu į kursus. Laikausi nuomonės, kad ne kiekvienas žmogus privalo vairuoti, net jeigu jam tai gyvenime fiziškai ir pagelbėtų. Todėl visada smagu, kai gali prieš pradėdamas bėgti su avių banda, pabandyti nuspręsti, ar tau tikrai to reikia.

1 komentaras “Kai prastai veikia stabdžiai…

  1. Apie stabdžių tikrinimą mokina ir vairavimo mokyklos, kala į galvą, jog negalima važiuoti su prastai stabdančia mašina, gi gali kas nors užsikirsti ir visai nebestabdyti, o tada jau bus bėdelė.. Gerai, kad gerai baigėsi, bet nerizikuočiau su prastais stabdžiais vairuot, o ypač duot mokintis nemokančiam vairuot su netvarkinga techniškai mašina..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *