Kodėl keičiame padangas?

Kiekvienais metais pavasarį ir rudenį padangos internetu tampa labai paklausia preke. Kodėl? Nes prasideda sezoninis padangų keitimo vajus. Padangas keisti būtina, kai keičiama iš vasarinių į žiemines arba iš žieminių spygliuotų į vasarines. Kai keičiama iš žieminių į vasarines, pageidautina. Kai keičiama iš universalių į žiemines, pagirtina, nes su universaliomis ne toks ir efektyvus yra stabdymas. Kodėl vyksta tokie padangų keitimai? Jeigu nevairuojate ir niekada nesusimąstėte, kodėl yra keičiamos padangos, kviečiame susipažinti su tuo, ką žino visi vairuotojai.

Žieminės padangos dyla greitai

Padangos internetuŽieminės riepas (padangos) yra pagamintos iš minkštos gumos. Ji puikiai sukimba su ledu ir slidžiomis dangomis, todėl žiemos metu tampa mūsų saugumo garantu, leidžiančiu manyti ir tikėtis, kad kelionės metu taip lengvai į griovį neįvažiuosime. Tačiau visgi jos atėjus vasarai tampa nenaudingos. Jos važiuoti netrukdo, juk stabdo gerai, o mašinos nelėtina šiaip sau. Tačiau su jomis kyla problemų todėl, kad jos labai greitai dyla. Ledinė ir sniego danga yra minkštesnė nei įkaitęs vasaros asfaltas. Būtent tam, kad jos kitam sezonui ir toliau išliktų tokios efektyvios, su protektoriais ir vis dar puikiai stabdančios, būtent dėl to mes jas balandžio pradžioje nuimame nuo mašinų ir pasidedame į garažą – iki kitų metų, padangos, likite sveikos.

Norisi palikti kitam sezonui

Tie, kam negaila žieminių padangų rehvid, tie jas gali ir toliau naudoti. Tačiau tai yra labai neprotingas elgesys. Tas pats, kas nusipirkti maisto savaite ir suvalgyti viską per vieną dieną. Geros, kokybiškos padangos paprastai galioja ne vieną, o du ar kelis sezonus. Todėl jas reikia pasilikti, o ne sugadinti per vieną vasarą tai, kas tiktų žiemai. Dėl to, analogiškai, vasarai yra skirtos kitos padangos, kurios yra kietos, nedyla taip greitai, puikiai rieda kaitriu asfaltu.

Šalies įstatymai priklauso nuo klimato

Mūsų šalyje yra numatyta, kada kokias padangas reikia dėti, ir tai aprašyta įstatymuose. Tačiau reikėtų paminėti, kad tai būtent mūsų įstatymų tvarka ir apribojimai. Jie padaryti tam, kad būtų laikomasi saugumo. Iš esmės, apribota tik laikas, kada būtina mūvėti žiemines padangas. Tai užtikrina stabdymo saugumą. Taip pat laikas, kada negalima spygliuotų – kad neatsitrenktų kas nors iš galo. O kitus visus dalykus, vasarinių montavimą, dėl taupumo atlieka patys žmonės. Tiesa, kitokioje klimato juostoje ir įstatymai būtų kitokie.

2 komentarai “Kodėl keičiame padangas?

  1. Todėl, nes toki įstatymai. Praeitą pavasarį kaip tik gavau baudą iš policijos, pamiršau pasikeisti šipuotas padangas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *