Veterinarai pataria, kaip išsirinkti jūsų šeimai tinkantį augintinį

Jei galvojate apie naują šeimos narį, pagalvokite ne tik apie visus privalumus, kuriuos jums padovanos šuo ar katė, bet ir apie tai, kokie rūpesčiai jūsų laukia. Kad gyvūnas būtų sveikas ir laimingas, turėsite rūpintis jo priežiūra, be to, augintinį reikės nuolatos vesti pas veterinarus, kurie prižiūrės augintinio sveikatą. Jakovo veterinarija pasirūpins jūsų augintinio gerove, tačiau turėsite susitaikyti su tuo, kad tam reikės ir laiko, ir išlaidų. Nepamirškite ir to, kad atsiradus gyvūnui namuose gali nukentėti jūsų baldai, vazonai ir kiti daiktai. Tai reiškia, kad priimdami augintinį, turite apsišarvuoti kantrybe ir nebijoti netikėtai atsiradusių išlaidų.

Augintiniai, tapę mūsų draugais

JakovasVeterinarai teigia, kad per pastaruosius dešimtmečius dėmesys naminiams gyvūnams stipriai išaugo. Šiandien augintiniai tapo šeimos nariais. Šuo nebėra perkamas dėl to, kad saugotų namus, o katė – kad gaudytų peles. Gyvūnai tapo artimais draugais ir kompanionais. Be to, psichologai teigia, kad augintiniai svarbūs ir šeimose, kuriose auga vaikai, kadangi gyvūnas padeda mokytis pareigos jausmo, išmoko rūpintis kitu, jausti atsakomybę.

Kas geriau: šuo ar katė?

Šunys ir katės yra populiariausi gyvūnai, suteikiantys daugiausiai džiaugsmo ir laimės. Vis dėlto, reikėtų paminėti, kad ne visi žmonės mėgsta kates, lygiai taip pat, kaip ne visi myli šunis. Reikėtų nuspręsti, kuris gyvūnas jums labiau patinka.

Kitas žingsnis – atsakyti sau, kiek laiko gyvūnui skirsite. Būkite sąžiningi! Ar tikrai turėsite laiko kasdieniams pasivaikščiojimams su šunimi (jei renkatės aktyvią veislę, per dieną turėsite skirti mažiausiai dvi valandas lauko pramogoms)? Pagalvokite, ar daug ir dažnai keliaujate? Jei taip, turėtumėte žinoti, kad namuose palikti katę yra kur kas paprasčiau nei šunį. Pastarajam reikės ieškoti laikinos globos, kuri reikalaus ir papildomų išlaidų, ir pastangų.

Būtina pagalvoti ir apie savo namus bei čia esantį turtą. Katės iš esmės yra laikomos švaresnėmis, tvarkingesnėmis. Jos dažniau būna namie, daug laiko miega, užaugusios nėra itin smalsios. Iš kitos pusės, reikėtų nepamiršti, kad katės gali užšokti ten, kur nori, pasiekti aukščiausiai esančius daiktus. Jos mėgsta kapstyti vazonus, draskyti baldus ir audinius. Katės sunkiau pasiduoda dresūrai, todėl jas sunku auklėti. Šunys nėra atsargūs, todėl žaisdami gali sugadinti daiktus, kuriuos pasieks, be to, šie gyvūnai mėgsta graužti batus ir baldus. Iš kitos pusės, jei tik turėsite pakankamai laiko ir kantrybės, šunis galima dresuoti, jie kur kas labiau stengiasi įtikti šeimininkui ir atsižvelgia į jo poreikius.

1 komentaras “Veterinarai pataria, kaip išsirinkti jūsų šeimai tinkantį augintinį

  1. Jau katė ar šuo, tai čia tikrai kiekvienam pagal prijaučiamumą. Svarbu, kad augintinis būtų mylimas ir prižiūrimas. Tuo labiau, jog tai lyg sumažinta vaiko versija, kuria rūpintis turi ne mažiau. vetspot.lt labai gerų priemonių yra, nuo vaistų iki žaislų. Visada iš ten kokių nors gėrybių savo šuniui priperku. Tai bent tas lengviau, jog augintiniai ne tokie išrankūs, kaip vaikai :D

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *